Haber346

Hem Maaşını Al Hem Kendi İşinin Patronu Ol Projesi

Vali Davut Gül ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürü İsmail Şanlı düzenlenen toplantıyla TİGEM tarafından verilen desteklemeler hakkında bilgiler verdi. Ulaş TİGEM’de gerçekleştirilen programda Genel müdürlüğünün kuruluş amaçlarından ve misyonundan bahsederek yeni projeleri anlatan TİGEM Genel Müdürü İsmail Şanlı ‘Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol’ projesi kapsamında yapılan desteklemeleri açıkladı. Köyüne […]

Hem Maaşını Al Hem Kendi İşinin Patronu Ol Projesi
19 Haziran 2018 - 7:43 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürü İsmail Şanlı düzenlenen toplantıyla TİGEM tarafından verilen desteklemeler hakkında bilgiler verdi.
Ulaş TİGEM’de gerçekleştirilen programda Genel müdürlüğünün kuruluş amaçlarından ve misyonundan bahsederek yeni projeleri anlatan TİGEM Genel Müdürü İsmail Şanlı ‘Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol’ projesi kapsamında yapılan desteklemeleri açıkladı.
Köyüne geri dönene 300 koyun verileceğini söyleyen Şanlı; “Bu proje ile köydeki üretimi, iktisadi bir hale getirmek suretiyle insanlarımızı, çiftçilerimizi, köylerinde kendi topraklarında daha zengin, daha müreffeh bir getirmek amaçlandı. Köyde insanımız koyun yetiştirirken ihtiyaç duyduğu faaliyet giderleri biz avans olarak vereceğiz. Doğan kuzularını da sütten kesildikten sonra alacağız. İnsanları kendi köyünde, kendi evinde, çocuğuyla düzenli bir gelire, düzenli bir yaşantıya kavuşturmuş olacağız. 300 koyun projesinin temel mantığı budur.” dedi.
Sivas’ta 122 çiftçinin projesi bankalar tarafından kabul edildiğini belirten Şanlı, “Bu çiftçilerimize 21 bin 900 damızlık koyunu vererek Sivas’a kazandırmış olacağız. Böylece çiftçilerimizi sözleşmeli üretim sistemine dâhil etmiş oluyoruz.” diye konuştu.
Şanlı, projelerin hem ilimize hem de ülkemize ciddi katkılar sağlayacağını belirterek hem TİGEM hem de Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak çiftçilerin yanında olduklarını söyledi.
300 koyun ölçeğinin ekonomik ve sürdürülebilir olduğunu ifade ederek Sivas’ta müracaat eden ve banka sicillerinde olumsuzluk bulunmayan 122 kişiye kredi desteğinin verileceğini kaydeden Vali Davut Gül ise; “Verilecek kredi faizinin %75’inin kamu tarafından karşılanacak olması ve yedi yıl boyunca bu kadar uygun bedellerle geri ödeme imkânının sağlanması çok önemli. Özellikle Sivas’ta bir kota uygulanmaması noktasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve TİGEM’in pozitif bir ayrımcılığı olmuştur.” dedi.
Türkiye genelinde başlatılan 250 bin düve projesinin ilimizdeki durumu hakkında da bilgi veren Vali Gül, 350 düve müracaatının Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordinesinde Tarım Kredi Kooperatifi aracılığıyla alınmaya başlanıldığı belirterek şartları tutan vatandaşlarımıza Temmuz ayı itibariyle dağıtımların yapılacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER