Haber346

Sivas’ta 438 TOKİ Konutu Kura Çekimi Yapıldı

SİVAS’ta Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan 438 konutun kura çekimi yapıldı. TOKİ tarafından Yenimahalle’de 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilen 438 konut için 4 Eylül Spor Salonu’nda kura çekimi yapıldı. Kura çekim törenine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ile Şehit Aileleri […]

Sivas’ta 438 TOKİ Konutu Kura Çekimi Yapıldı
13 Haziran 2018 - 6:00 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan 438 konutun kura çekimi yapıldı.
TOKİ tarafından Yenimahalle’de 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilen 438 konut için 4 Eylül Spor Salonu’nda kura çekimi yapıldı. Kura çekim törenine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ile Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kura çekiminde konuşan Sivas Valisi Davut Gül, bölgeye ikinci üniversite ve çevre yolu yapılacağını belirterek, “Bu alana yeni TOKİ’ler de yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Toplu Konut İdaresi kura çekimi hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Burada inşaatlar yarı yarıya bitmiş durumda, gelecek yıl Haziran ayında teslim edilecek” dedi.
Konuşmanın ardından Bakan Yılmaz kura çekimini yaparak ilk konutun hak sahibini belirledi. Kurada ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük sevinç yaşadı.

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER