Haber346

SP Milletvekili Adaylarıyla İşadamları Buluştu

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu başkanları, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde Milletvekili adayları ile yaptığı toplantıya Saadet Partisi Milletvekili adayları konuk oldu. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, adayları tanımak ve Sivas konusundaki projelerini öğrenmek amacıyla bu toplantıları düzenlediklerini söyledi. Başkan Eken, “Odamızın geleneksel olarak başlattığı bu toplantılar […]

SP Milletvekili Adaylarıyla İşadamları Buluştu
08 Haziran 2018 - 9:35 'de eklendi.
Reklam

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu başkanları, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde Milletvekili adayları ile yaptığı toplantıya Saadet Partisi Milletvekili adayları konuk oldu.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, adayları tanımak ve Sivas konusundaki projelerini öğrenmek amacıyla bu toplantıları düzenlediklerini söyledi. Başkan Eken, “Odamızın geleneksel olarak başlattığı bu toplantılar 16 yıldır Sivas’ta ortak hareket etme kültürünü geliştirmiş ve sorunların ortak takibi ve çözümü noktasında önemli rol üstlenmiştir. Bu toplantılarda hedefler belirlenmiş, yol haritaları çıkarılmıştır. Sizlere sunacağımız bu raporda 19 Genel ve 30 Yerel olmak üzere toplam 49 maddelik hedef belirlenmiştir. Bu rapor aynı zamanda Odamızın sizler için hazırlamış olduğu ve işlerinizi kolaylaştıracak bir ödev niteliğindedir. Amacımız, iş dünyası olarak milletvekili adaylarını yakından tanımak ve taahhütler almaktır. Seçildikten sonra da bu taahhütleri takip ederek, Sivas’ımızın sorunlarını hep birlikte çözüme kavuşturmak istiyoruz” dedi.
İki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Saadet Partisi (SP) Milletvekili Adayları Dursun Coşar, Mihriban Geldi, Mehmet Öztürk ve Safa Çiğdem kendilerini tanıttı. Daha sonra adaylar, Meclis ve STK başkanlarının sorunlarını yanıtladılar.
Parti adına görüşlerini ve soruları Dursun Coşar, Sivas ve ülke ekonomisindeki yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Hükümetin son dönemde uygulamaya koyduğu maliye politikalarını eleştiren Coşar, “Ekonomi başarılı gidiyorsa, neden bu kadar af çıkartılıyor. SSK, Vergi barışı, varlık barışı derken af üstüne af. Demek ki ekonomimiz doğru gitmiyor. Tarımda her şeyi ithal ediyoruz. Yerli mal bulamıyoruz. Acilen ithalatın durdurulması ve ihracatın teşvik edilmesi gerekiyor. Tarıma daya sanayinin kurulmasını çok önemli” dedi.
Sivas genelinde önerilerine anlatan Coşar, “Sivas maden şehri. Maden rezervlerimizi ham madde olarak gitmesin. Burada işlenerek, değerlendirilsin, hem istihdama hemde üretime ciddi katkılar sağlar. 2. OSB kurulsun burada hayvansal ürünlerle ilgili sanayi siteleri açılsın. Tarıma dayalı fabrikalar kurulsun. Özel bir teşvik sistemi ile bunlar desteklensin. 4. Demir çelik fabrikası kurulsun. Demir çelik ve metal işleme sanayi bölgesi kurulsun. Devlet eliyle 500 m2’lik işyerleri taksitle, faizsiz kurulsun. İşveren sadece fişi takıp işine başlasın” diye konuştu.
SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun hızlı tren konusunda söylediği açıklamaların da çarpıtıldığını iddia eden Coşar, “Genel Başkanımız teknolojiye büyük önem veriyor. Sivas’ta işsizlik probleminin önüne geçilmez ve istihdam sağlanmazsa hızlı tren göçü başlatır. Bu nedenle Sivas’ta üretime yönelik yatırımlar yapılmasını ve daha fazla istihdam sağlanmasını arzu ediyoruz. Ayrıca Nuri Demirağ, çekiçle, murşla 1 yılda 104 km yol döşedi. Hükümet bu kadar teknolojiyle 12 yılda 440 km yol yapamadı. Hızlı trenin de 2019 Sivas’a geleceğine inanmıyorum” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER