Haber346

İYİ Parti Milletvekili Adayları İşadamlarıyla Buluştu

24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde Milletvekili adaylarıyla tanışmak ve projelerini öğrenmek amacıyla Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, İYİ Parti Milletvekili adaylarını konuk etti. Toplantının açılışında konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarına dikkat çekti. Eken, “Sivas’ın sorunlarını ön plana çıkararak, birlikteliği sağlamak adına bu çalışmaları yapıyoruz” dedi. Milletvekili […]

İYİ Parti Milletvekili Adayları İşadamlarıyla Buluştu
08 Haziran 2018 - 9:29 'de eklendi.
Reklam

24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde Milletvekili adaylarıyla tanışmak ve projelerini öğrenmek amacıyla Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, İYİ Parti Milletvekili adaylarını konuk etti.
Toplantının açılışında konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarına dikkat çekti. Eken, “Sivas’ın sorunlarını ön plana çıkararak, birlikteliği sağlamak adına bu çalışmaları yapıyoruz” dedi.
Milletvekili adaylarının seçilip Meclise gitmeleri halinde işlerini kolaylaştıracak bir rapor hazırladıklarını vurgulayan Başkan Eken, “Sizlere sunacağımız bu raporda 19 Genel ve 31 Yerel olmak üzere toplam 49 maddelik hedef belirlenmiştir. Bu rapor aynı zamanda Odamızın sizler için hazırlamış olduğu ve işlerinizi kolaylaştıracak bir ödev niteliğindedir” şeklinde konuştu.
Eken, Başkanlar Kurulu ve Meclis Üyeleri tarafından belirlen Sivas’ın Genel ve Yerel projelerini içeren dosyayı da adaylara sundu.
Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu başkanlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda İYİ Parti Milletvekili adayları Ünal Polat, Ünal Yılmaz, Çağlayan Dikmen ve Betül Kılıçkaya ilk olarak kendilerini tanıttı.
Daha sonra soru cevap kısmına geçildi. Eğitim, hukuk, sağlık ve bürokrasi konusunda güçlü bir kadro ile Sivas’a hizmete talip olduklarını açıklayan Ünal Polat, “Sivas’ta yaşıyorum ve seçildikten sonra de yaşamaya devam edeceğim. Sivas’ın hak ettiği yere gelebilmesi için tüm mücadelemizi hep birlikte vereceğiz. Seçildikten sonra sizlerle birlikte hareket edeceğiz” dedi.
İkinci aday Ünal Yılmaz ise 25 Haziran sabahında Türkiye yönetmeye talip olduklarını ifade etti. Yılmaz, “Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Sivas’ın sorunlarını çözeceğiz. Yeni dönemde hukukun üstünlüğünü esas alan çoğulcu, yenilikçi Anayasa yapacağız. Adil yargılama hakkı getireceğiz. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş yapacağız. Vatandaşın adalete erişimini kolaylaştıracağız. Özgürlükleri esas alacağız. Kanun hükmündeki kararnameler ile ülke yönetimine son vereceğiz. OHAL’i kaldıracağız. Yolsuzlukla mücadele kurulu kuracağız. Cezalardaki zaman aşımını kaldıracağız” dedi.
3. sıra adayı Çağlayan Dikmen ise Ankara’da birçok bakanlıkta çalıştığını ve bürokrasiyi iyi bildiğini, bu başarısını farklı mecralara taşımak için aday olduğunu söyledi. Dikmen, “Güven ortamını yaratıp, ekonomiyi canlandırmak için çalışacağız. Sivas maden şehri. Türkiye’nin en büyük krom yatakları Sivas’ta. Ancak yeteri kadar değerlendirilmiyor. Aksine önü kapatılıyor. Ankara ve Sivas hattında bir parti olmayacağız. Sivaslının her zaman ve her yerde yanında olacağız” dedi.
4. sıra adayı Betül Kılıçkaya da, mesleğinin eczacılık olması nedeniyle sağlıkta yaşanan sorunlara değindi. Kılıçkaya, “Türkiye’de sağlık bedava değil. İlaç ve muayene ücretleri ile daha fazla ödeme yapılıyor. Dövizdeki kur farkından dolayı ilaç firmaları Türkiye’ye ilaç göndermiyor. İnsanlar zor durumda. Eskiden SSK, Askeri Hastane, Numune, Kızılay hastaneleri vardı, şimdi tek hastaneye dönüştürüldü. İnsanlara ulaşım imkanı sunulmuyor. Kümbetten hastaneye gelmek işkence. Butik hastaneler ile sorunu çözeceğiz” dedi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER