Haber346

Yetim ve Öksüzlerimizin Tamamını Ev Sahibi Yapacağız

Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül, İnsani Yardım Vakfı Şubesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Dünya Yetimler Günü nedeniyle organize edilen iftar yemeğine çok sayıda davetli katıldı. İnsani Yardım Vakfı Şubesi Dernek Başkanı Ahmet Çakmak 2013 yılında İslam İşbirliği teşkilatı tarafından Ramazan Ayı’nın 15’ine denk gelen günün Dünya Yetimler Günü ilan edildiğini söyledi. Dünyada […]

Yetim ve Öksüzlerimizin Tamamını Ev Sahibi Yapacağız
02 Haziran 2018 - 18:36 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül, İnsani Yardım Vakfı Şubesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Dünya Yetimler Günü nedeniyle organize edilen iftar yemeğine çok sayıda davetli katıldı.
İnsani Yardım Vakfı Şubesi Dernek Başkanı Ahmet Çakmak 2013 yılında İslam İşbirliği teşkilatı tarafından Ramazan Ayı’nın 15’ine denk gelen günün Dünya Yetimler Günü ilan edildiğini söyledi. Dünyada 400 milyon yetim çocuğun bulunduğunu ifade eden Çakmak, “İHH olarak çocuklarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Vali Davut Gül ise yaptığı konuşmada; “Hiç şüphesiz devlet olarak yetimlerimizin tüm meselelerine el uzatıyoruz. Bunu bir sivil toplum örgütünün kendisine iş edinmesi ve onlarla ilgilenmesi takdire şayandır. Sivas’ta hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile yetim, öksüz olup kendine ait evi olmayan herkese ev satın aldık. Belediyemizin yaptığı Vefa Konutları’nda satın aldığımız evleri inşallah bittiği zaman ailelerimize teslim edeceğiz.” dedi.
Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk’da, İnsani Yardım Vakfı’na çalışmalarında başarılar dileyerek, “Yetimlerimiz, öksüzlerimiz bizim parçamız, baş tacımız. İnancımızın gereği yetim ve öksüz yavrularımıza sonuna kadar sahip çıkmak zorundayız. Devlet olarak da gereken her türlü desteği veriyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER