Haber346

İşaret Dili Kursuna Katılanlara Sertifika Verildi

SİVAS’ta belediye, Halk Eğitim Merkezi ve Cumhuriyet Üniversitesinin(CÜ) destekleriyle düzenlenen işaret dili kursuna katılanlara sertifikaları verildi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri için Sivas Belediyesi İşaret Dili Eğitmeni Mustafa Epik tarafından gerçekleştirilen kursu tamamlayanlara, CÜ Senato Salonu’da düzenlenen törenle belgeleri verildi. Törene CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, CÜ Engelliler […]

İşaret Dili Kursuna Katılanlara Sertifika Verildi
01 Haziran 2018 - 20:06 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta belediye, Halk Eğitim Merkezi ve Cumhuriyet Üniversitesinin(CÜ) destekleriyle düzenlenen işaret dili kursuna katılanlara sertifikaları verildi.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri için Sivas Belediyesi İşaret Dili Eğitmeni Mustafa Epik tarafından gerçekleştirilen kursu tamamlayanlara, CÜ Senato Salonu’da düzenlenen törenle belgeleri verildi. Törene CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, CÜ Engelliler Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı, Sağlık ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Turan Ataş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Rukiye Toy katıldı. CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, belediye ve ildeki çeşitli kurumlarla ortak yapılan çalışmalarda iyi bir uyum içerisinde olduklarını belirterek, “Bundan dolayı da seviniyoruz. Diyanetle yaptığımız çalışmalarda da öyle. Engellilere yönelik yapmamız gereken çok şey vardı, bunların bir kısmını başlattık. CENGEL Birimi’nde güzel şeylerin yapılmakta olup bütün engellilere sahip olmaya ve onların dertlerini çözmeye çalışıyoruz. Cumhuriyet Meslek Yüksek Okulunda engellilere yönelik aşçılık programımız açıldı. Yeni bir program. YÖK kabul etti, biz de çok mutlu olduk. Burada işitme engelli öğrencilerimiz gelecekler, okuldan mezun olacaklar ve birçok yerde de görev alacaklar. Yaptığınız iş gayet güzel; çünkü bir insana yardımcı olacaksınız. Sadece sağlık alanı olarak düşünmeyin, başka alanlarda da bir insana yardımcı olacaksınız. Hani derler ya; insanı yaşat ki devlet yaşasın. Bizim bu konuda toplum olarak, üniversite olarak bir şeyler yapmamız lazım. Sivas’ta Üniversite olarak diğer kurumlarla güzel çalışmalar yapmaktayız” dedi.
Konuşmaların ardından katılımcılara teşekkür belgesi, öğrencilere de katılım belgesi verildi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER