Haber346

Vali Gül ve Kaya İftarı Köylerde Yapıyor

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Hafik ilçesine bağlı Göydün ve merkeze bağlı Kurtlapa köylerinde düzenlenen iftar programlarına katıldı. Hafik ilçesine bağlı Göydün köyünde Soğuk Çermik Yöresi Köyleri Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen ‘2. Geleneksel İftar Yemeği’ programına Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Hafik Kaymakamı […]

Vali Gül ve Kaya İftarı Köylerde Yapıyor
29 Mayıs 2018 - 6:56 'de eklendi.
Reklam

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Hafik ilçesine bağlı Göydün ve merkeze bağlı Kurtlapa köylerinde düzenlenen iftar programlarına katıldı.
Hafik ilçesine bağlı Göydün köyünde Soğuk Çermik Yöresi Köyleri Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen ‘2. Geleneksel İftar Yemeği’ programına Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Hafik Kaymakamı Ömer Sait Karakaş, Hafik Belediye Başkanı Mitat İlhan ve Göydün köy sakinleri katıldı.
İftar yemeğinin ardından konuşan Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, “Yağmur altında rahmetli bir günde, rahmet ayında bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Soğuk Çermik yöresinde bulunan 23 köyümüzün muhtarlarını iftar programında buluşturan SOYDER’e teşekkür ediyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” ifadelerini kullandı.
Sivas İl Özel İdaresi ailesi olarak iftar programına katıldıklarını ifade eden Mehmet Nebi Kaya ise, “Sivaslılar kadirşinaslıklarını göstererek bizleri her zaman iftar programlarına davet ediyor. Birim müdürlerimizle beraber bu programa katılmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. ‘Sivaslılar kendine hizmet edeni asla unutmazlar’ denir. Sivaslıların bu hatırşinaslığına bizlerde şahidiz. Rabbim bütün mazlum coğrafyalarda, birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapmayı nasip eylesin.” dedi.
Bir diğer iftar programı ise merkeze bağlı Kurtlapa köyünde yapıldı. ‘Kurtlapa Köyü Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ tarafından düzenlenen iftar programına Vali Sayın Davut Gül, Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, çok sayıda protokol üyesi ve köy sakinleri katıldı.
İftar yemeğinin ardından konuşan Vali Gül, iftar programları vesilesiyle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Kardeşlik duygularının en çok hissedildiği ramazan ayında iftar sofralarını köylerimizde yaşayan vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyoruz. Sizlerle beraber olmaktan, sizlerle aynı sofranın etrafında iftarımızı açmaktan çok mutluyuz. Bizi güler yüzle karşıladınız. Hepiniz aynı sofranın etrafında toplandınız. Katılımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.” şeklinde konuştu.
Kurtlapa köyündeki iftar programının ardından Yakupoğlan köyünü de ziyaret eden Vali Davut Gül ve beraberindekiler, yörede yaşayan vatandaşlarımız ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER