Haber346

Vali Gül, “58 Bin Aktif Sporcumuz Olması Lazım”

Vali Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında il müdürü Salim Kılıç’tan bilgi aldı. Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Salim Kılıç, 2002 yılından bugüne kadar gençlerin spor yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla il genelinde çok […]

Vali Gül, “58 Bin Aktif Sporcumuz Olması Lazım”
29 Mayıs 2018 - 7:10 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında il müdürü Salim Kılıç’tan bilgi aldı.
Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Salim Kılıç, 2002 yılından bugüne kadar gençlerin spor yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla il genelinde çok sayıda spor tesisi yapıldığını söyledi.
Kurum bünyesinde 51 antrenör bulunduğunu ifade eden Kılıç, “İlimizde 7 bin lisanslı sporcumuz var, okul sporlarını da dahil ettiğimizde 3 bin 400 adet sportif faaliyet yapılıyor.” diye konuştu.
Vali Gül ise; Sivas’ta Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün faaliyetlerinde önemli mesafelerin kat edildiğini belirterek, “Eksiklerimiz var. Hedeflerimize tam olarak ulaşamadık. 3 bin 334 futbol, 7 bin 32’de diğer branşlarda aktif sporcumuz var. Bizim 58 bin aktif sporcumuz olması lazım. Türkiye ortalamasının altında kalmanın ötesinde bizim Türkiye ortalamasını yukarıya çekmemiz lazım. Mevcut 12 tane kapalı spor salonumuz var. Buna 20 ilave daha yapacağız ve mevcut kapalı spor salonu sayımız 32’ye yükselecek. Bu sene hepsine başlayacağız ve hepsinin ödeneği hazır. 20 spor salonunu çeşitli mahallelere yapacağız. Tüm sahalar nizami olacak. Saha ölçüleriyle ve yükseklikleriyle. Kapalı spor salonlarında yapılabilecek bütün sporlar buralarda yapılacak.” dedi.
Gül, inşaatı yarım kalan olimpik yüzme havuzunun yeniden ihale edildiğini ve uluslararası standarttaki yüzme havuzunun gelecek sene tamamlanacağını söyledi.
Yeni 4 Eylül Stadyumu’nun fiziki yapısının çok iyi olduğunu kaydeden Gül, Muhsin Yazıcıoğlu bulvarına çıkan yolda alt yapı çalışmalarını yaptıklarını ve belediyenin bu sene asfaltını yapacağını kaydetti.
Sivaslıların Yeni 4 Eylül Stadyumu’nun Sivasspor’un renkleri ile donatılmasını istediğini belirten Gül, “Vatandaşlar baktığı zaman kırımızı-beyaz bir stat görmek istiyor. Dışının ışıklandırılmasını istiyorlar. Bunlar zaman içerisinde olur. Stadyum yapıldıktan sonra bu noktaya geldikten sonra bu dediğimiz estetik kaygılar daha kolay olacaktır.” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz yıl köylere 58 halı saha yaptıklarını hatırlatan Gül, “Bu sene de hem merkezde hem de köylerde ilave halı sahalar yapıyoruz. Toplamda 70 halı saha yapmış olacağız. Buna belediyeler yaptığı halı sahalar dâhil değil. Cumhuriyet tarihi boyunca Sivas’ın devlet eliyle yapmış olduğu halı sahası 3 taneydi.” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER