Haber346

Sivas’ta Acemi Erler Yemin Etti

SİVAS’ta acemi eğitimlerini tamamlayan erler, 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda düzenlenen törenle yemin etti. 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda eğitimlerini tamamlayan 1998/2 Tertip 1’inci Kademe 28’inci Dönem Sözleşmeli ve 371’inci Kısa Dönem Mehmetçikler için yemin töreni düzenlendi. Törene Vali Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı […]

Sivas’ta Acemi Erler Yemin Etti
26 Mayıs 2018 - 18:15 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta acemi eğitimlerini tamamlayan erler, 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda düzenlenen törenle yemin etti.
5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda eğitimlerini tamamlayan 1998/2 Tertip 1’inci Kademe 28’inci Dönem Sözleşmeli ve 371’inci Kısa Dönem Mehmetçikler için yemin töreni düzenlendi. Törene Vali Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sinan Şen ile asker aileleri katıldı. Binlerce asker tören alanında silah ve Türk bayrağı üzerine el basarak yemin etti. Erlere birliklerine ilk katılım ve başarı belgeleri ile Sivas’ta görev yapmış baba ve dedelerine belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Konuşmanın ardından program geçit töreni ile sona erdi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER