Haber346

Zübeyde Hanım Anaokulu Yine Birinci Oldu

Sivas Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’ sona erdi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kampanyanın birincisi yine değişmedi. 788 kilogram atık pil toplayan Zübeyde Hanım Anaokulu 4. kez liderliği elde etti. Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül’ün katıldığı ödül töreni, anaokulu öğrencilerinin […]

Zübeyde Hanım Anaokulu Yine Birinci Oldu
22 Mayıs 2018 - 15:36 'de eklendi.
Reklam

Sivas Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’ sona erdi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kampanyanın birincisi yine değişmedi. 788 kilogram atık pil toplayan Zübeyde Hanım Anaokulu 4. kez liderliği elde etti.
Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül’ün katıldığı ödül töreni, anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu renkli gösterilerle başladı.
Programda konuşan Vali Davut Gül; “Evlatlarımızın geleceğini düşünürken yapmamız gereken en önemli işlerden birisi de, onlara sağlıklı yaşanabilir bir çevre bırakmak. Doğal kaynaklarımızı bilinçli tüketmemiz lazım. Bu artık bir devlet politikası haline geldi. Küçük yaşta evlatlarımıza bu bilinci kazandırırsak ömrünün sonuna böyle yaşayacaklardır. Bu kampanyayı hayata geçiren ve destek veren herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
4 yıldır birinci olan Zübeyde Hanım Anaokulu’nu kutlayarak sözlerine başlayan Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Yavrularımıza verdiğimiz eğitimler ne olursa olsun ilerde onların yaşam tarzı olacaktır. O yüzden çevre bilincini ve doğayı korumayı onlara en iyi şekilde aşılamalıyız. Bu anlamda yaptığımız kampanyalar ve bu programlarımız şehrimize yeni bir ivme kazandıracaktır.” dedi.
Sivas Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Abdurrahman Güney; “Geride bıraktığımız yıl içerisinde günlük 15 ton ambalaj atığı, 30 bin 412 kilogram atık yağı ve 3 bin 40 kilogram elektronik atığı geri dönüşüme kazandırdık. 830 ton tıbbı atık toplayarak bertaraf ettik. Çöpten elde edilen enerjiyle 10 konutun elektrik ihtiyacını karşıladık.” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “İnanıyorum ki bu çalışmalar neticesinde okullarımızdan yetişen öğrencilerimiz doğa dostu bireyler haline gelecektir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından yarışma sonucunda dereceye giren okullara; masa tenisi, spor seti ve satranç eğitim seti gibi çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi takdim edildi.
Daha sonra Gül çifti ve beraberindekiler minik öğrencilerin hazırladığı yılsonu sergisini gezerek öğretmenlerinden bilgi aldı.
Zübeyde Hanım Anaokulunda düzenlenen programa; Vali Davut Gül, eşi Gülden Gül’ün yanı sıra; Belediye Başkanı Sami Aydın, eşi Yurdagül Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER