Haber346

SESOB Yönetimi Vali Gül’ü Ziyaret Etti

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrasında güven tazeleyen Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Köksal, esnaf teşkilatına yakışır güzel bir genel kurul yaptıklarını belirterek, çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Köksal, “Yıllardır esnaf […]

SESOB Yönetimi Vali Gül’ü Ziyaret Etti
22 Mayıs 2018 - 15:43 'de eklendi.
Reklam

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrasında güven tazeleyen Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Köksal, esnaf teşkilatına yakışır güzel bir genel kurul yaptıklarını belirterek, çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.
Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Köksal, “Yıllardır esnaf ve sanatkârlarımızın yerel ve yasal sorunlarının çözümü için gayret gösteriyoruz. Yeni dönemde de esnafımızın sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğiz. Sivas’ımızın ortak sorunlarının çözümü için de valimizin başkanlığında birlikte çalışıyoruz. Esnaf teşkilatı olarak ilimizin gelişmesi ve kalkınması için yapılacak her çalışmada yer alacağız. Esnafımıza ve teşkilatımıza vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyoruz.” dedi.
Esnaf teşkilatının önemli olduğunu vurgulayan Gül ise son dönemlerde esnafa yönelik yapılandırmalar ve destekler başta olmak üzere birçok alanda kolaylık yapıldığını ve esnafa katkı sağlandığını belirterek, “Esnaflarımız son dönemlerde bazı sıkıntılarla karşılaşıyor ancak devletimiz yapılandırmalarla esnafımızı rahatlatmaya çalışıyor. Esnafımız işlerini mutlaka muhafaza etmelidir. Esnafımıza destek olmak amacıyla yanında üç kişi ve daha az istihdam sağlayan iş yerlerinde çalışanların sigorta primi ve stopajı devlet tarafından ödeniyordu. Şimdi ise ‘Bir Senden Bir de Benden’ projesi hayata geçirildi. Üç kişi ve altında istihdam sağlanan işyerlerinde çalışanların 6 aylık ücreti sigorta primi ve stopajının tamamını biz ödeyeceğiz. Altı ayını ise işveren ödeyecek. Esnaf ve sanatkârlarımızın bu projeden faydalanmalarını ve istihdam sağlamalarını arzu ediyoruz.” diye konuştu.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER