Haber346

Hayırseverlerden Okul Yapımı İçin Destek Gelmeye Devam Ediyor

Eğitime yüzde yüz destek projesi kapsamında ilimizde hayırseverlerin katkılarıyla okul yapımlarına destek gün geçtikçe artıyor. Bu kapsamda ilimizde Anaokulu yapılmasına yönelik yeni bir protokol daha imzalanarak hayata geçti. Kızılay Sivas Şube Başkanlığı aracılığıyla Sivas Valiliğine başvuran hayırsever işadamı Sinan Sungur, 4 derslikli Anaokulunu ilimize kazandırmak için talip oldu. Valilik makamında düzenlenen protokol imza töreninde Vali […]

Hayırseverlerden Okul Yapımı İçin Destek Gelmeye Devam Ediyor
22 Mayıs 2018 - 15:42 'de eklendi.
Reklam

Eğitime yüzde yüz destek projesi kapsamında ilimizde hayırseverlerin katkılarıyla okul yapımlarına destek gün geçtikçe artıyor. Bu kapsamda ilimizde Anaokulu yapılmasına yönelik yeni bir protokol daha imzalanarak hayata geçti.
Kızılay Sivas Şube Başkanlığı aracılığıyla Sivas Valiliğine başvuran hayırsever işadamı Sinan Sungur, 4 derslikli Anaokulunu ilimize kazandırmak için talip oldu.
Valilik makamında düzenlenen protokol imza töreninde Vali Davut Gül, ilimizde son bir yıl içerisinde hayırsever vatandaşlarımızla 11’inci eğitim protokolünü imzaladıklarını ifade etti.
Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Gül, 2019 yılı içerisinde ülke genelinde tekli eğitime geçileceğini ve okul öncesi eğitimin de zorunla hale geleceğini kaydetti.
Bu kapsamda anaokullarına daha çok ihtiyaç duyulacağını dile getiren Gül, ilimize 4 derslikli anaokulu yapılması için protokol imzaladıklarını söyledi.
Okulu yaptıracak olan işadamı Sinan Sungur’a eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Gül, “Hafik Çınarlı’dan uzun yıllar önce ayrılan ama hiçbir zaman memleketini unutmayan Sayın Sungur, hayır hasenat söz konusu olduğunda Sivas’ı unutmaması çok önemli. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.
Gül, ilimizdeki eğitim yatırımlarına değinerek, il genelinde eğitim alanında 520 milyon TL harcama yapıldığını da sözlerine ekledi.
İşadamı Sinan Sungur ise “Az laf çok iş yapacağız. Hep beraber çalışacağız. En kıza zamanda da okulumuzu ilimize kazandıracağız. Bununda devamını sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da “Ben Sivas’ta göreve başlayalı 20 gün oldu. Bu süre içinde ikinci protokolü imzaladık. Hayırsever Sinan Sungur beyefendiden Allah razı olsun.” dedi.
Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar ise konuşmasında; “Hayırsever işadamımız Sinan beyle 20 gün önce İstanbul’da bir araya gelerek ön protokol imzaladık ve ikinci protokolü de Sivas Valiliği makamında gerçekleştiriyoruz. Sayın Valimiz göreve geldiği günden bu yana hem Kızılay Sivas Şubemizin faaliyetlerine destek veriyor. Aynı zamanda ilimizde eğitim alanında yoğun çalışmalar yürütüyor. Kendisine bu özverili çalışmaları nedeniyle şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER