Haber346

15 Temmuz’un Siyasi Cevabı 24 Haziran’da Verilecek

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın, 24 Haziran seçimlerinin büyük önem taşıdığını belirterek, “15 Temmuz’un siyasi cevabı 24 Haziran’da verilecek” dedi. Sivas Belediye Başkanı Aydın, Sivas Gazetesi’ne verdiği demeçte 24 Haziran seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aydın, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimin şimdiye kadar ülkenin yaşamış olduğu, yapmış olduğu diğer erken seçimlerle karıştırılmaması gerektiğini belirterek, “Referandumla […]

15 Temmuz’un Siyasi Cevabı 24 Haziran’da Verilecek
21 Mayıs 2018 - 14:25 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın, 24 Haziran seçimlerinin büyük önem taşıdığını belirterek, “15 Temmuz’un siyasi cevabı 24 Haziran’da verilecek” dedi.
Sivas Belediye Başkanı Aydın, Sivas Gazetesi’ne verdiği demeçte 24 Haziran seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aydın, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimin şimdiye kadar ülkenin yaşamış olduğu, yapmış olduğu diğer erken seçimlerle karıştırılmaması gerektiğini belirterek, “Referandumla birlikte halkın büyük çoğunluğunun olur vermesiyle yeni bir yönetim sisteminin fiili olarak başladığı bir seçim olacak. 24 Haziran sonrası Türkiye’de yeni bir yönetim sistemine geçmiş olacağız. Bildiğiniz gibi parlamento bundan sonraki süreçte yürütmenin içerisinde yer almayacak, asli görevi olan yasamayla görevi sınırlanmış olacak. Yürütme ise Cumhurbaşkanı başkanlığında tamamen Bakanlar Kuruluyla marifetiyle yapılacak. Türkiye’nin yönetim anlamında hızlı ve kararı adımlar atması, büyüme ve kalkınmanın istikrar içinde devam etmesi için bu sistem ekmek su gibi vazgeçilmez bir ihtiyaçtı ve millet de bunu böyle görerek, referandumda ‘evet’ dedi. Bunu geçmiş siyasetimizde birçok başbakanımız devlet başkanımız da istemişti. Rahmetli Özal, buna özellikle vurgu yapmıştı. Bakanlar meclisin dışından olmalı demişti. Bakanların tamamen kendi işine konsantre olması ve Meclis’inde tamamı asli görevi olan yasamaya konsantre olması gerekiyor. Diğer taraftan bakanların bir nevi teknokrat özellikte olması da ilgili bakanlıkların daha işlevsel yönetilmesi anlamına gelecektir. Yani yöneticilik farklı bir şey. Yeni sistemle daha işlevsel yönetim tarzı ortaya çıkacaktır” dedi.

‘DEMOKRASİ BÜROKRASİYE TAKILMAYACAK’
Yeni sistemle ülkenin daha verimli yönetilmesi ve yürütülmesinin mümkün olacağını ifade eden Aydın, “Bu anlamda yeni sistemle beraber daha büyük imkanlar doğuyor. Ülkemizle ilgili bazen alacağınız kararlar bürokrasiye takılabiliyordu. Yeni sistemle bunlarında önü açılıyor. Kanun Hükmünde Kararnameyle birçok konuda işleri projeleri hızlandırma imkânı doğuyor. Bunu iyi kullandığınız zaman ben inanıyorum ki birçok işin daha hızlı yol aldığını yol kat ettiğini görme fırsatımız olacak. Türkiye böylelikle 2023 hedeflerine, 2071 ideallerine daha hızlı kavuşma imkânı bulacak. Demokrasi bürokrasiye takılmamış olacak. Seçilmiş kişi milli iradenin gereğini layıkıyla, muktedir şekilde yapma imkânına kavuşmuş olacak. Devlet içinde devlet olma dönemi bitmiş olacak. Her şeye halk karar verecek. Milli irade tam tecelli etmiş olacak” ifadelerini kullandı.

‘İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞI YAPIYORUZ’
Seçimlerin Türkiye için yeni bir sistemin başlangıcı olsa da Türkiye dışında da Türk cumhuriyetleri için, Ortadoğu için özellikle mazlum halklar için sonucu merakla beklenen bir seçim olduğuna dikkat çeken Aydın şöyle dedi:
“Bu seçimle beraber Türkiye’nin önünün açılması özellikle batılı dediğimiz dünyanın süper gücü dediğimiz ülkelerin gelişmekte olan veya gelişmemiş ülkeleri yönetme ve yönlendirme heveslerinin de kırıldığı yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Bu seçim Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler içinde bir örnek teşkil edecek. Yani Türkiye için 2’nci Kurtuluş Savaşı anlamı taşıyor dersek abartmamış oluruz diye düşünüyorum. Bu bakımdan her yönüyle dünyanın ilgiyle takip edileceği ve sonucunun merakla bekleneceği bir seçime giriyoruz.İnşallah bu seçim neticesi hem ülkemiz için hem bu ülkede yaşayan 81 milyon için hem de dünyadaki mazlum ülkeler ve halklar için hayırlara vesile olur diye umut ve temenni ediyoruz. Huzurlu en ufak bir sıkıntının yaşanmadığı bir seçimi ülke olarak gerçekleştireceğiz ve Türkiye için milat olan yeni bir yönetim sistemine 24 Haziran tarihi itibariyle ilk adımımızı atacağız. Hem Türkiye kazanacak hem de medeniyet coğrafyamız kazanacak. Dünyaya da barış ve istikrar gelecek. Uzun zamandır Türkiye’yi istikrarsızlaştırma faaliyetleri icra edildi. PKK, PYD, DAEŞ, FETÖ gibi taşeron örgütlerle Türkiye’ye adeta racon kesildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve cesur devlet adamlığı ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sorumlu ve sağlam duruşuyla bütün akınlar bertaraf edildi. 24 Haziran’da Türkiye bu kararlı duruşunu sandığa da yansıtacak ve küresel çetelerin bütün oyunlarını yerle yeksan edecektir. Millet kendi aklının ve vicdanının temsili olan Cumhur İttifakına sahip çıkacak ve bütün kötü senaryoları çöpe atacaktır. Böyle tarihi dönüm noktalarında millet her zaman üstüne düşeni yaptı, 24 Haziran’da da yapacağından zerre şüphe duymuyorum.”

‘BÜYÜK TÜRKİYE ENGELLENEMEYECEK’
15 Temmuz’da Türkiye’nin önünü kesmek, 15 yıllık başarı hikâyesini sonlandırmak ve eskisi gibi yarı manda bir yönetim oluşturmanın amaçlandığına işaret eden Aydın şunları söyledi:
“15 yılın sonunda milli savunma ihtiyaçlarını kendisi üreten bir Türkiye haline dönüştük. Türkiye artık dışarıdan emir alan ülke olmaktan çıktık. Sömürülen ülke kategorisinden hızla çıkmaya başladığımız görülünce şer güçler tarafından başımıza çeşitli çoraplar örmeye başladılar. 15 Temmuz bu şer güçlerin final diye gördükleri bir eylemdi fakat çok şükür Allah’ın inayeti ve milletin ferasetiyle bu bela savuşturuldu. Tabi Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve MHP Lideri Sayın Bahçeli’nin kararlı ve cesur duruşları bütün tertiplerini bozdu. Millet bir anda birleşti ve şer güçleri bertaraf etti. Artık Türkiye’nin önünde 2023, 2053, 2071 hedefleri var.Gerek bugüne kadar yapılanlar için gerekse bu hedeflere ulaşmak için elbette Türkiye’nin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin önünün açılması için 24 Haziran’da Sayın Cumhurbaşkanımıza tekrar gereken azami desteğin verilmesi gerektiğine inanıyorum. Tabanda büyük bir coşku ve kenetlenme var. İttifakın suni olmadığı ve Türkiye’nin aydınlık geleceği için şart olduğu bilinci taban tarafından gayet güzel algılanmış vaziyette. Bu 15 Temmuz’da sokakta olanların ittifakıdır. Karşısındakiler de zaten 15 Temmuz’u balkondan seyredenlerdir. Taban bunun farkında ve 15 Temmuz’un siyasi cevabı 24 Haziran’da verilecektir.”

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER