Haber346

Sivas’ta Eğitime Hayırsever Desteği

Hayırsever Mustafa Işık tarafından Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisinde yapılacak anaokulu için protokol imzalandı. Vali Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, 2017 ve 2018 yılı içerisinde daha önce 9 hayırsever ile eğitim protokolü imzaladıklarını hatırlattı. 2019 yılında tekli eğitime geçileceğini kaydeden Gül, “Bu hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın imkânları ile hem de […]

Sivas’ta Eğitime Hayırsever Desteği
18 Mayıs 2018 - 6:05 'de eklendi.
Reklam

Hayırsever Mustafa Işık tarafından Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisinde yapılacak anaokulu için protokol imzalandı.
Vali Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, 2017 ve 2018 yılı içerisinde daha önce 9 hayırsever ile eğitim protokolü imzaladıklarını hatırlattı.

2019 yılında tekli eğitime geçileceğini kaydeden Gül, “Bu hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın imkânları ile hem de hayırseverlerin katkıları ile yapılacak. Daha önce imzaladığımız 9 protokol ya bitme aşamasında ya da inşaatı devam ediyor. Bazı okullarımızda bitti eğitim-öğretime başladı. Bugün de hayırsever iş adamımız Mustafa Işık ile beraber 4 derslikli anaokulu protokolü imzalayacağız. Anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’nın tip projelerinden olacak.” dedi.
Sivas’ta eğitim yatırımları anlamında olağanüstü bir dönem yaşandığını belirten Gül, “Şuan toplam proje büyüklüğümüz 520 milyon lira. 520 milyon lira ne kadar kıymetli ise bir hayırseverimizin bu işin ucundan tutması, destek olması en az o kadar kıymetli. Kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Hayırsever iş adamı Mustafa Işık ise ramazan ayı içerisinde imzaladıkları protokolün Allah katında hayırlı olmasını dileyerek 5 yıl önce vefat eden babaları İsmail Işık’ın adını okulda yaşatacakları için çok mutlu olduklarını söyledi.
İş adamı Işık ayrıca hayır yapmak isteyen iş adamlarını eğitime yatırım yapmalarını istedi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER