Haber346

Eken, TOBB TSO Konsey Üyesi Oldu

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, TOBB’da gerçekleştirilen seçimli 74. Genel Kurul’da TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilme başarısı gösterdi. Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 5’inci kez genel başkan olduğu seçimlerde, iddialı hedefler […]

Eken, TOBB TSO Konsey Üyesi Oldu
18 Mayıs 2018 - 6:29 'de eklendi.
Reklam

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, TOBB’da gerçekleştirilen seçimli 74. Genel Kurul’da TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilme başarısı gösterdi.
Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 5’inci kez genel başkan olduğu seçimlerde, iddialı hedefler ortaya konuldu.
Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında iş dünyası olarak kendilerine güvendiklerini belirterek, “Hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacak” dedi.
Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik” dedi.
İş dünyasının tam kadro katıldığı seçimlerde Sivas’tan da Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ile TOBB Delegeleri Mustafa Sarılar ve Yılmaz Çetin oy kullandı.
2001 yılından bu yana Genel Başkanlık görevini yürüten Hisarcıklıoğlu tüm delegelerin oyuyla güven tazeledi. Seçimlerde TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken de iki önemli göreve getirildi. Başkan Eken, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Arge-İnavasyon Kurulu Üyesi seçildi.
Başkan Eken, “Sivas’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz. İş dünyamızın her zaman güçlü olacağız, sorunlarımızı ve taleplerimizi birinci elden çözüme kavuşturmak için mücadele edeceğiz” dedi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER