Haber346

Vali Gül, “Zara, 2023’de Hızlı Trene Kavuşacak”

Vali Davut Gül, Zara ilçesinde gezi ve incelemelerde bulunarak, muhtarlar ile bir araya geldi. Zara Belediye Düğün Salonu’nda muhtarlara hitap eden Vali Gül, her yıl ilçenin daha ileri gittiğini ifade ederek, “Her geçen gün bir eksiğimiz tamamlanıyor. Artık o kadar çok hizmet almaya başladık ki hizmetler rutine döndü. Zara 2023’de hızlı trene kavuşacak. Doğalgaz büyük […]

Vali Gül, “Zara, 2023’de Hızlı Trene Kavuşacak”
16 Mayıs 2018 - 8:11 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, Zara ilçesinde gezi ve incelemelerde bulunarak, muhtarlar ile bir araya geldi.

Zara Belediye Düğün Salonu’nda muhtarlara hitap eden Vali Gül, her yıl ilçenin daha ileri gittiğini ifade ederek, “Her geçen gün bir eksiğimiz tamamlanıyor. Artık o kadar çok hizmet almaya başladık ki hizmetler rutine döndü. Zara 2023’de hızlı trene kavuşacak. Doğalgaz büyük bir nimet ve Zara ilçemizde bu yatırıma kavuştu. Türkiye’nin en güzel Öğretmenevi burada yapılıyor. TOKİ Konutları yeni ihale edildi. 600’den fazla konut yapılacak. Kırsal alt yapıya baktığımızda bu sene 100 bin metrekarenin üzerinde parke taşı veriyoruz geçen sene de bir bu kadar daha verdik. Bu sene mevcut asfalt yollarımızın tamamının bakım ve onarımını yapacağız” dedi.
İçme suları ile ilgili hem kuraklıktan, hem de içme suyu ihtiyacının arttığından bahseden Gül, “Sayaç taktığınız halde suyunuz yetmiyorsa alternatif su da varsa er yada geç onu planlayıp mutlaka getiririz. Göç eden hemşerilerimizin arsa ile ilgili talepleri olduğunu biliyoruz. Özel İdarede bir sekretarya oluşturduk. Kamuya, hazineye ait arsa varsa hem köyün içerisinde talep edenlere hem de o köylü olup dışarıda olanlara uygun bir bedelle vereceğiz. Amacımız birinci neslin Sivas ile ilgili bir bağlantısı var ama ikinci ve üçüncü neslin bağlarının kopmamasını sağlamak. Bu çalışma ile ilimizde ticari anlamda bir canlılık olacak ve hemşerilerimizin memleketlerinden kopmamasını sağlayacağız. İlçemizin çözülemeyecek sorunu yok.” dedi.
ÇEDAŞ’ın üç yıl içerisinde altyapılarını yenileyeceğini söyleyen Gül eğitim ile ilgili de sorunlarının olmadığını, spor alanlarının ise yapıldığını vurguladı. Köylerin daha yaşanabilir yer olması için gayret gösterdiklerini ifade eden Gül, muhtarlara da kapılarının her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.
Toplantıda Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş ile Zara Belediye Başkanı Ahmet Pala da yer aldı.
Muhtarlar toplantısının ardından Vali Gül, SODES Hanımlar Kültür Merkezi Spor (Fitness) Salonunun açılışını gerçekleştirdi. İlçe pazarını da gezen Gül, esnaflarla da sohbet etti.
Programlara Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala, ilçe protokolü, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER