Haber346

Vali Gül Hafik’te Gezi ve İncelemelerde Bulundu

Vali Davut Gül, Hafik ilçesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu. İlçe ziyaretleri kapsamında Hafik’e giden Vali Gül, burada ilçe kaymakamı Ömer Sait Karakaş ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. İlçede ilk olarak Hafik YİBO’da resim sergisi açılışına katılan Gül, daha sonra Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksek Okulu’nda muhtarlarla bir araya geldi. Vali Gül burada yaptığı […]

Vali Gül Hafik’te Gezi ve İncelemelerde Bulundu
16 Mayıs 2018 - 8:38 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, Hafik ilçesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.
İlçe ziyaretleri kapsamında Hafik’e giden Vali Gül, burada ilçe kaymakamı Ömer Sait Karakaş ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.
İlçede ilk olarak Hafik YİBO’da resim sergisi açılışına katılan Gül, daha sonra Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksek Okulu’nda muhtarlarla bir araya geldi. Vali Gül burada yaptığı konuşmada köylere her yıl bir önceki yıldan daha fazla hizmet götürüldüğünü hatırlatarak, “Beklentiler ve ihtiyaçlar değişiyor. Yapılan hizmetin sınırı olmadığından yeni hizmetler isteniyor. Yapılmayanda yapılır. Bu sene birkaç şeyi yapmak istiyoruz. Daha önce asfaltı yapılan tüm köylerimizin onarımını yapacağız. Toplamda 150 bin metre kare parke taşı verdik. Tüm köylerimizi çamurdan kurtarmak istiyoruz. İçme suyu ile ilgili sayaç takıldığı halde su yetmiyorsa kısa ya da orta vadede oraya suyu getiriyoruz. Köy yerleşim yerlerinin genişletilmesi ile ilgili de çalışma yapılıyor. Taleplerinizi kaymakamlığa iletirseniz arsa sorunlarınızı çözeceğiz. Olabildiğince hızlı, mümkünse sene içerisinde arsaları planlayarak, uygun bedelle satılığa çıkaracağız. Vatandaşımız sembolik fiyatla bu arazileri alsın istiyoruz. Köylülerimiz köyüne ev yapabilecek imkâna kavuşsun istiyoruz. Köyde yaşayıp arsa sorunu olup da ev yapamayanın sorununu gidermiş olacağız. İstanbul’da olup yazın köyüne gelenlerin ihtiyacını gidereceğiz. Emekli olup köyüne gelmek isteyenlerin sorununu çözeceğiz. Bununla ilgili hazineye ait arazileri, kamuya ait arazileri değerlendirmek istiyoruz.” dedi.
ÇEDAŞ’ın üç sene içerisinde köylerin bütün altyapısını yenileyeceğini hatırlatan Gül, muhtarlara kapılarının her zaman açık olduğunu ifade etti.
Gül daha sonra muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER