Haber346

Sivas’ta Sıfır Atık Projesi Hayata Geçti

SİVAS’ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi hayata geçti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen Sıfır Atık Projesi Sivas’ta hayata geçti. Sivas Belediyesi tarafından kent meydanına çöp konteynerleri yerleştirildi. Sivas Valisi Davut Gül […]

Sivas’ta Sıfır Atık Projesi Hayata Geçti
16 Mayıs 2018 - 8:08 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi hayata geçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen Sıfır Atık Projesi Sivas’ta hayata geçti. Sivas Belediyesi tarafından kent meydanına çöp konteynerleri yerleştirildi. Sivas Valisi Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın konteynerlerin yerleştirildiği bölgeleri gezerek incelemelerde bulundu. Amaçlarının sıfır atık projesini en iyi uygulayan illerden biri olmak olduğunu söyleyen Vali Davut Gül, “Bu kendiliğinden olacak bir iş değil. Kurumların alt yapısı ve vatandaşın bilinci ile olur. Şuan da burada gördüğümüz bir farkındalık oluşturmak. Burada ve şehrin değişik yerlerine yerleştirilecek olan atık dönüşüm yerlerine atıklarımızı koyabileceğimiz bir mekanizma oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Zaman içersinde atık toplama merkezlerimizin sayıları artırılacak. İnşallah vatandaşımız kısa zaman içinde bu sıfır atık projesine adapte olur. Bu konu da gerekli hassasiyeti duyarlılığı ortaya koyarlar. Atık deyip geçmemek lazım. Atık adeta bir maden ve değerdir.” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER