Haber346

İftar Çadırı İki Bin Kişiyi Ağırlayacak

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Buruciye Medresesi yanında kurulan İftar Çadırını gezdi. Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile her yıl Ramazan ayında kuruluna İftar Çadırında öğrenciler, evine yetişemeyenler ve ihtiyaç sahiplerinin oruç açabileceğini belirten Başkan Sami Aydın, burada 30 gün süreyle iftar yemeği verileceğini söyledi. Ramazanda yaklaşık 2 bin 500 kişilik iftar yemeği […]

İftar Çadırı İki Bin Kişiyi Ağırlayacak
16 Mayıs 2018 - 8:31 'de eklendi.
Reklam

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Buruciye Medresesi yanında kurulan İftar Çadırını gezdi. Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile her yıl Ramazan ayında kuruluna İftar Çadırında öğrenciler, evine yetişemeyenler ve ihtiyaç sahiplerinin oruç açabileceğini belirten Başkan Sami Aydın, burada 30 gün süreyle iftar yemeği verileceğini söyledi.
Ramazanda yaklaşık 2 bin 500 kişilik iftar yemeği hazırlanacağını belirten Başkan Aydın, Sivas merkezde kurulan Hayat Ağacı Derneği Bağış Kabul Merkezleri vasıtası ile isteyen hayır sahiplerinin bir kişilik 10 TL veya daha fazla kişi sayısı kadar bağış yaparak buradaki yemeğin hazırlanmasına katkı sağlayabileceğini ifade etti.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ayrıca, diğer aylarda olduğu gibi mübarek Ramazan ayında da Hayat Ağacı Derneği’nin, ihtiyaç sahiplerine Gıda Bankası vasıtası ile market ortamında mutfak eksiklerini karşılama imkânı sağlayacağını belirterek, buraya yapılan bağışlar sayesinde yardımların devam ettiğini söyledi.
İftar Çadırının faaliyet göstermesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eden Başkan Aydın, Sivas halkının Ramazanını tebrik ederek, özellikle İsrail’in zulmü altında olan Filistin halkının kurtuluşuna vesile olması temennisinde bulundu. Başkan Aydın ayrıca, masum çocuk, kadın ve yaşlıların katledilmesine seyirci olan ABD ile Filistin topraklarını işgal eden İsrail’i şiddet ve nefret ile kınadığını sözlerine ekledi.

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER