Haber346

Vali Gül, Meraklı Kâşiflerle Bir Araya Geldi

7-8-9 Mayıs tarihleri arasında ilimizde dopdolu etkinliklerle düzenlenecek Bilim Şenliği kapsamında Vali Davut Gül, Zübeyir Kemelek Ortaokulunda meraklı kâşiflerle bir araya geldi. Orman kâşifleri, mikrobiyoloji, astronomi ve felsefe olmak üzere 4 adet atölyede farklı okullardan gelen öğrencilere hitap eden Vali Davut Gül, bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha çok sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirildiğini ifade […]

Vali Gül, Meraklı Kâşiflerle Bir Araya Geldi
09 Mayıs 2018 - 6:06 'de eklendi.
Reklam

7-8-9 Mayıs tarihleri arasında ilimizde dopdolu etkinliklerle düzenlenecek Bilim Şenliği kapsamında Vali Davut Gül, Zübeyir Kemelek Ortaokulunda meraklı kâşiflerle bir araya geldi.
Orman kâşifleri, mikrobiyoloji, astronomi ve felsefe olmak üzere 4 adet atölyede farklı okullardan gelen öğrencilere hitap eden Vali Davut Gül, bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha çok sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirildiğini ifade ederek; “Okullarımızda düzenlenen organizasyonlara öğretmenlerimiz, velilerimiz ve idarecilerimiz destek veriyorlar. Eğitimin bütün kesimlerinin yer aldığı bir yapı var, bu yapı olabildiğince sosyal ve kültürel programlar yapıyor. Diğer yandan ilimizde 7-8-9 Mayıs tarihleri arasında Bilim Şenliği yapılacak. 9 Mayıs tarihinde ise robot yarışması yapılacak. Bu faaliyetlerimiz eğitime ayrı bir değer ve kalite katacak. Bilim şenliğinde 12 okulumuzdan 25 öğrencimiz atölye çalışmasında bulunacak. Burada öğrencilerimiz çok şeyler öğrenecekler.” dedi.
Konuşmaların ardından; okuldaki atölyeleri gezerek etkinlikler hakkında bilgi alan Gül, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER