Haber346

“ÇEDAŞ Başka Yere Taşınacak, Bölgeye Alt Geçit Yapılacak”

Vali Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ. (ÇEDAŞ) Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa’dan gerçekleştirdikleri projeler, devam eden ve planlanan çalışmalar ile ilgili brifing alan Gül, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. ÇEDAŞ’tan vatandaşın beklentisinin enerjinin kesintisiz ulaşması […]

“ÇEDAŞ Başka Yere Taşınacak, Bölgeye Alt Geçit Yapılacak”
09 Mayıs 2018 - 6:18 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ. (ÇEDAŞ) Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa’dan gerçekleştirdikleri projeler, devam eden ve planlanan çalışmalar ile ilgili brifing alan Gül, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
ÇEDAŞ’tan vatandaşın beklentisinin enerjinin kesintisiz ulaşması olduğunu ifade eden Vali Gül, “Hat uzunluğumuz çok fazla, coğrafyamız çok büyük. Dolayısıyla burada verimli ekonomik ve karlı bir enerji yatırımı yapmak biraz daha zorlaşıyor. Ancak vatandaşın da bu hizmeti bir şekilde alması gerekiyor.” dedi.
‘Köyler Yaşamalıdır’ projesi kapsamında yerleşim yerlerinin tespitinin yapılmaya başlandığını ve arazi sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapıldığını hatırlatan Gül, “Altyapı ve enerji ihtiyacına yönelik istekler olacak. İl Özel İdaresi ile çalışmalar koordineli bir şekilde yürütülmeli.” şeklinde konuştu.
Elektrik dağıtım hatlarını işleten ÇEDAŞ’ın çağrı merkezlerinin 7/24 çalıştığını söyleyen Gül, “Çağrı merkezinde muhtarlar VIP olarak kayıtlı. Böylece bekleme süresi daha az olacak. ÇEDAŞ’ın 2023’e kadar 5 yıllık iş programları var. En acilinden başlayarak yapıyorlar. Kayıp kaçak yüzde 5-6 gibi rakamlara geriledi. Bu rakamlarda Sivas’ın emin ve güvenilir şehir olduğunu gösteriyor. Yatırımlar bittiğinde kaçaklarında sıfırlandığı görülecektir. Kesintilerin sebebi fırtınalarda ortaya çıkan kopma, uçma gibi nedenler ile hat ve trafo değişimleri gibi çalışmalardır. Yaz-kış çalışmalarını sürdüren ÇEDAŞ ekiplerini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.
Yeni Numune Hastanesi’nin ulaşım sorununu rahatlatmak, ulaşılabilirliği kolaylaştırmak için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın direktifleri ile çalışma yapıldığını hatırlatan Gül, “ÇEDAŞ’ın hizmetlerini yapabileceği, hizmet alanların da daha etkili sonuç alabileceği bir yer planlıyoruz. Mevcut Numune Hastanemizin yanında iki tane yeni yapılan blok var. 250 yatak artı 195 yatak kapasiteli yeni bloklar bittiğinde hastanenin yatak kapasitesi toplamda bin 367 olacak. Burada bazı sıkıntılarımız var. Birincisi toplu ulaşım, ikincisi Erzincan yolu olduğundan kavşakta yoğunluk oluşuyor. Karayollarımız alt geçit çalışması yapacak. Toplu taşıma ile tek biletle artık hastaneye gelinebilecek. ÇEDAŞ kalktıktan sonra otopark sosyal donatılar yapılıp hastanenin önü açılmış olacak. Bu işler bir takvim içerisinde ilerleyecek. Burayı taşıdığımızda buranın hizmet vereceği de bir yer olması lazım. Bununla ilgili birkaç tane alternatif var. O yerlerde çalışmalar devam ediyor. Hem bakanlık nezdinde hem şirket nezdinde kimsenin mağdur olmadığı, hizmet alanların ve hizmet verenlerin ve vatandaşlarımızın kolaylıkla işlerini yürütebilecekleri bir çözüm olacak. Nihayetinde ÇEDAŞ kalkacak, alt geçit yapılacak, toplu taşıma araçları buraya kadar gelebilecek. Alt geçit olmadığı için toplu taşım araçları da çok gelemiyor. Onlar da gelse ayrı bir trafik sıkışıklığı da oluyor.” diye konuştu.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER