Haber346

Sivas’ta Yeni Köprülü Kavşak Törenle Açıldı

SİVAS Belediyesi ve Devlet Demiryolları tarafından yapımı tamamlanan ve 10 milyon 800 bin liraya mal olan Devlet Su İşleri (DSİ) kavşağı ve üst geçidi düzenlenen törenle açıldı. Sivas Belediyesi tarafından şehrin trafik sorununun çözümü, şehrin Karşıya bölgesine bağlanmasına sağlamak ve 40 köyün şehir merkezine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla yapılan DSİ kavşağı ve üst geçidinin açılışı yapıldı. […]

Sivas’ta Yeni Köprülü Kavşak Törenle Açıldı
06 Mayıs 2018 - 14:06 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediyesi ve Devlet Demiryolları tarafından yapımı tamamlanan ve 10 milyon 800 bin liraya mal olan Devlet Su İşleri (DSİ) kavşağı ve üst geçidi düzenlenen törenle açıldı.
Sivas Belediyesi tarafından şehrin trafik sorununun çözümü, şehrin Karşıya bölgesine bağlanmasına sağlamak ve 40 köyün şehir merkezine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla yapılan DSİ kavşağı ve üst geçidinin açılışı yapıldı. Kavşakta yapılan açılışa Vali Vekili Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, AFAD Sivas İl Müdürü Nazif Ekinci, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yıllardır bu bölgede bir köprü yapılmasının talep edildiğini ifade ederek “Ulaşım medeniyettir. Karşıyaka bölgemizin merkezle, şehirler bağlantısı maalesef kopuktu. Bu konuda yıllardan beri bizlerden talepler olmuştur. İlk dönemimizde bu talebe cevap vermek adına Sivasspor tesislerinin oradan bir köprü yaptık. Ama başta muhtarımız başta olmak üzere köprünün yanlış yere yapıldığını söyledi. Halbuki orası da önemli bir aks bağlantısıydı. Karşıyaka’yı bir bütün olarak şehre bağlayan bir yoldu. Ama onların talebi tarihi köprüye yakın bir noktadan hem Karşıyaka’nın hem de İlbeyli köylerinin bağlantısıydı. Tabi bu da gerekliydi. Biz bununla ilgili projemizi hayata geçireceğimizi söylemiştik. İki aşamalı olan bu projenin birinci aşamasını resmi olarak hizmete açıyoruz. Buhara Caddesi’ni mevcut çevre yoluna bağlayan DSİ kavşağı düzenlemesi, köprülü kavşak ve çevre yolu kavşağıyla birinci aşamayı tamamlamış durumdayız. Bu projeyi Devlet Demiryolları ile birlikte inşa ettik. Toplam maliyeti 10 milyon 800 bin liradır. Bunun büyük bir kısmını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı karşıladı. Diğer bölümünü de belediyemizin ilgili birimleri karşıladı. Sivas’ımız için önemli bir eser önemli bir yatırım oldu” dedi.
Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Aydın ve diğer katılımcılar açılışı gerçekleştirdi. Başkan Aydın makam aracıyla DSİ kavşağı ve üst geçidinde ilk sürüşü yaptı.

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER