Haber346

44 Aday Adayı İçin Temayül Yoklaması Yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sivas teşkilatı 4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen temayül yoklaması yaptı. Temayül yoklamasına 44 aday adayı katılırken, AK Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, SKM Başkanı Kadir Darıcık, Kütahya milletvekili İshak Gazel ve İstanbul milletvekili Hasan Sert aday adaylarına başarılar diledi. Yoğun katılım olan temayül yoklamasında aday adayları oy kullanacak […]

44 Aday Adayı İçin Temayül Yoklaması Yapıldı
05 Mayıs 2018 - 15:05 'de eklendi.
Reklam

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sivas teşkilatı 4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen temayül yoklaması yaptı.
Temayül yoklamasına 44 aday adayı katılırken, AK Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, SKM Başkanı Kadir Darıcık, Kütahya milletvekili İshak Gazel ve İstanbul milletvekili Hasan Sert aday adaylarına başarılar diledi.
Yoğun katılım olan temayül yoklamasında aday adayları oy kullanacak delegelerle yakından ilgilenerek el ilanı ve broşür dağıttı.
AK Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, ” Biliyorusunuz 2 hafta önce bir seçim sürecinin içine girdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziranda seçim yapılacağını söyledi bu ülkemiz için büyük bir kazanım oldu ki bizde AK Parti teşkilatları olarak hızlı bir şekilde aday adaylığı sürecine girdik. Sivas’ımızda tam 48 adet aday adayı müracaatı oldu. Bunun 44 tanesi görmüş olduğunuz salonda temayül yoklamalarında kendileri bizim parti teşkilatımız içerisindeki kişilerle seçim hali içindeler ben endilerine burada, alah onlara yardım etsin etsin, alah kolaylık versin, haklarında hayırlısı ne ise o olsun diyorum. Bu listeyi soracak olursanız 48 listenin içinde eski milletvekillerimiz ve bakanımız hali hazırda görevlerine devam edenler var. Onlar bu temayül yoklamalarına dahil edilmediler aynı zamanda mkyk üyelerimiz onlarda dahil edilmediler şuanda 44 tane aday adayımız burada yarışıyor 44 tane aday adayımızın içerisinden 11 tanesi genel merkezden müracaat etmişti. 33 tanesi Sivas’tan müracaat etmişti 4 tanesi ise farklı illerden müracaat etti. Kilis’ten müracaat edenimiz var. Mardin’den müracaat edenimiz var, Burdur’dan müracaat edenimiz var. Tabi bunlar bizim zenginliklerimiz bu kadar kısa süre içerisinde 48 tane aday adayını bir araya getirmek AK Partinin ne kadar güçlü bir parti olduğunu ne kadar siyasette başarılı olduğunun en büyük göstergesi ki şu anda görüyorsunuz salonda ki kalabalığı da görüyorsunuz parti teşkilatımızda hemen hızlı bir şekilde temayül yoklamalarını listelerini kontrol ettikten sonra tüm ilçelerden arkadaşlarımız geldi. İlgi oldukça büyük inşallah Sivas kendi milletvekilini seçecek” dedi.
Bir soru üzerine vekil profiline de değinen Demirel, “Sivas’ın hassasiyetlerini bilen Sivas’ın dengesini bilen, Sivas halkını tanıyan, Sivas’a yararlı olacak kişileri listede görmek istiyoruz. Rabbim inşallah bunun hayırlısını verecektir halkımızın temennileri bu yönde. Şu anda seçim atmosferi güzel bir şekilde gidiyor. Emniyetimiz seçimin güvenli yapılması için gerekli önlemleri, tedbirleri aldı.Bizde şuanda bu salonda seçimleri sürdürüyoruz. Saat 10 gibi seçimimiz başladı. Akşam 4’te seçimimiz bitecek daha sonra oylar toplanacak tasnif edildikten sonra genel merkeze gönderilecek ben şimdiden aday adaylarına başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Teşkilat tarafından kullanılan oylar değerlendirilmek ve adayları belirlemek üzere parti genel merkezine gönderilecek.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER