Haber346

Demirel: AK Partiden Aday Adaylığı için 50 Başvuru

AK Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, basın mensupları ile tanışarak seçim sürecini değerlendirdi. İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, parti binasında düzenlenen toplatıda 24 Haziran seçimlerine 52 gün kaldığını söyledi. İl Başkanı Ziya Şahin’in milletvekilliği için görevinden ayrılması nedeniyle vekaleten il başkanlığı görevini sürdürüdüğünü ifade eden Demirel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “1979 yılında Sivas’ta doğdum. […]

Demirel: AK Partiden Aday Adaylığı için 50 Başvuru
02 Mayıs 2018 - 15:31 'de eklendi.
Reklam

AK Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, basın mensupları ile tanışarak seçim sürecini değerlendirdi.
İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, parti binasında düzenlenen toplatıda 24 Haziran seçimlerine 52 gün kaldığını söyledi.
İl Başkanı Ziya Şahin’in milletvekilliği için görevinden ayrılması nedeniyle vekaleten il başkanlığı görevini sürdürüdüğünü ifade eden Demirel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “1979 yılında Sivas’ta doğdum. 2004 yılında, Elazığ Fırat Üniversitesi’nde lisans eğitimimi tamamladım. 2004 yılından itibaren Sivas’ta ticaret ve sanayicilik yapmaya başladım. Maden ve mermer sektöründe faaliyet gösteren şirketimizde genel müdür olarak iş hayatıma devam ediyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.”
18 Nisan Çarşamba günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortak görüşleriyle erken seçim yapılması kararı alındığını dile getiren Demirel, “Bu karar neticesinde, tüm il ve ilçe teşkilatları olarak, her seçimde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerine de hazır bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
24 Haziran seçimlerinin ülke geleceği açısından önemli olduğuna vurgu yapan Demirel, şu şekilde konuştu; “Bizler bu seçimin yerelde ve genelde ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın erken seçim açıklamasında değindiği; Suriye’de yaşananlar başta olmak üzere iç ve dış gelişmeler ve siyasi konjonktürün getirdiği erken seçim kararının ne kadar isabetli olduğu malumunuzdur. Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi, Türkiye; 16 Nisan referandumundan sonra hala eski sistemle yönetiliyor ve eski sistemin hastalıkları hala etkisini sürdürüyor. Bu hastalıkların son bulması için, 16 Nisan referandumunda alınan kararların bir an evvel uygulamaya geçmesi zaruri olmuştur.”
Demirel seçim takvimi sürecinin işlemeye başladığını ifade ederek şunları kaydetti; “Buna göre AK Parti olarak milletvekili aday adayı başvuru süremiz bugün saat 19.00 itibari ile sona erecek ve 5 mayıs günü saat 10.00 ve 16.00 saatleri arasında aday adayları teşkilat temayülü yapılacaktır. 21 mayıs pazartesi günü ise, siyasi partilerin genel merkezlerinin seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini yüksek seçim kurulu başkanlığına sunacak ve süreç bu şekilde devam edecek.
24 Haziran akşamı inşallah, Türkiye 16 Nisan referandumunda alınan yeni Türkiye kararlarını resmi olarak başlatmış olacak. Bu yeni seçim döneminin ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum.”

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER