Haber346

AFAD Ekipleri Gökpınar Gölünü Temizledi

SİVAS’ın Gürün ilçesinde bulunan Gökpınar Gölü’ne dalış yapan Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri gölün tabanında temizlik yaptı. Sivas’ın dünya harikası değerlerinden olan Gürün ilçesindeki Gökpınar Gölü balık adamlar tarafından 2 günlük bir çalışmayla temizlendi. Gürün Kaymakamlığı ve AFAD İl Müdürlüğünün organizasyonu, Sivas Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Eğitim Merkezi (AKEM) […]

AFAD Ekipleri Gökpınar Gölünü Temizledi
30 Nisan 2018 - 17:02 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın Gürün ilçesinde bulunan Gökpınar Gölü’ne dalış yapan Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri gölün tabanında temizlik yaptı.
Sivas’ın dünya harikası değerlerinden olan Gürün ilçesindeki Gökpınar Gölü balık adamlar tarafından 2 günlük bir çalışmayla temizlendi. Gürün Kaymakamlığı ve AFAD İl Müdürlüğünün organizasyonu, Sivas Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Eğitim Merkezi (AKEM) ve Suşehri Arama Kurtarma Derneğinin (SUKUT) desteğiyle 13 balık adamın katıldığı temizlikte yer yer derinliği 15 metreyi bulan göldeki temizlik çalışmasında, dip ve yosun temizliği yapıldı, gölü kirleten dış etkenlere karşı önlem alındı. Sivas AFAD Müdürü Nazif Ekici temizliğin her yıl geleneksel hale geldiğini ifade ederek, “Her sene geleneksel olarak düzenlenen faaliyetteki amacımız, dünya harikası olan Gürün Gökpınar gölünde dip ve yosun temizliği yaparak, gölü kirleten dış etkenlere karşı önlem almak ve ilimizde mevcut bu tür değerlerimizin tanıtımına katkıda bulunmaktır.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER