Haber346

Öğrencilerden Hayat Ağacı’na Yardım

SİVAS’ta Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, bir süre önce okulda düzenledikleri yardım kampanyasının ardından topladıkları yardımı teslim etmek amacıyla Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret etti. Öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasının, gıda, giyim, temizlik ve diğer reyonlarını gezdi. Öğrenciler burada, görünümü ve işleyişi bakımından marketlere benzeyen Gıda Bankasının çalışma yapısı hakkında bilgi sahibi […]

Öğrencilerden Hayat Ağacı’na Yardım
28 Nisan 2018 - 18:02 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, bir süre önce okulda düzenledikleri yardım kampanyasının ardından topladıkları yardımı teslim etmek amacıyla Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret etti.

Öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasının, gıda, giyim, temizlik ve diğer reyonlarını gezdi.

Öğrenciler burada, görünümü ve işleyişi bakımından marketlere benzeyen Gıda Bankasının çalışma yapısı hakkında bilgi sahibi oldu. Cumhuriyet İlkokulu 3’üncü Sınıf Öğretmeni Abdullah Subaşı, öğrencilere sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemini anlatmak amacıyla Sivas’ta ihtiyaç sahiplerine ücretsiz alışveriş imkânı sağlayan Gıda Bankasına bir gezi planladıklarını söyledi.

Hayat Ağacı Derneği’nin, kurumsal bir yardım kurumu olduğunu bizzat yerinde gören 3’üncü sınıf öğrencileri ise, topladıkları para yardımı ile ihtiyaç sahiplerine yardımcı olacaklarını bildikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Daha sonra Cumhuriyet İlkokulu 3/A,3/B ve 3/C sınıfı öğrencilerinin kumbaralarında biriken 595 lira Hayat Ağacı Derneği’ne bağışlandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER