Haber346

Ak Parti Sivas İl Başkanı Şahin, Milletvekili Aday Adayı Oldu

24 Haziran’da yapılacak seçim öncesi milletvekili olmak için partilere başvurular sürerken, AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin görevinden istifa ederek milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. Parti binasında teşkilat mensupları ve partililerin katılımıyla aday adaylığını açıklayan Şahin 3 dönemdir Sivas’ta AK Parti İl Başkanlığı yaptığını ve yapılan istişareler sonrasında istifa ederek aday adaylığına başvurduğunu söyledi. […]

Ak Parti Sivas İl Başkanı Şahin, Milletvekili Aday Adayı Oldu
28 Nisan 2018 - 17:58 'de eklendi.
Reklam

24 Haziran’da yapılacak seçim öncesi milletvekili olmak için partilere başvurular sürerken, AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin görevinden istifa ederek milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. Parti binasında teşkilat mensupları ve partililerin katılımıyla aday adaylığını açıklayan Şahin 3 dönemdir Sivas’ta AK Parti İl Başkanlığı yaptığını ve yapılan istişareler sonrasında istifa ederek aday adaylığına başvurduğunu söyledi. Şahin “24 Haziran’da ülkemizi, bölgemizi ve Dünyayı ilgilendiren büyük bir seçim var. O seçimin arifesindeyiz ve 57 gün var. Bu 57 günlük süreç içerisinde geçtiğimiz günlerde aday adaylığı süreci başlatıldı ve Pazar gününe kadar da müracaatlar yapılacak. 2013 yılından bu tarafa AK Parti Sivas İl Başkanlığı yapmaktayım. Öncelikle bu 5 yıllık süreçte bana verdiğiniz destek için teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Hamd olsun bu 5 yıllık süreci genel merkezimize aday adaylığı sebebiyle yaptığımız istifa ile yüz akıyla tamamladık. Bizim için her şeyden önemlisi buydu. Bu görevi aldık üç defa 2013, 2015 ve 2017 kongrelerimizde bunu tekrarladık” dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN DİMDİK YANINDAYIZ’

İl başkanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yanında olduğunu belirten Şahin “Siyasi hayatımız bizim direklere bayrak asmakla başladı. 30 yıla aşkın süredir siyasetin içerisindeyiz. 3 dönem il başkan yardımcılığı, 5 dönem il başkanlığı üçü AK Parti’de olmak üzere, Sivas’ı bilen, Sivas’ı tanıyan ve Sivas’ın çamurunu çiğnemiş, ayazında üşümüş bir kardeşiniz olarak bugün Türkiye’nin ve Dünya’nın partisi AK Parti’den Sivas milletvekili aday adaylığına müracaat ediyorum. Bu süreçte sayın Cumhurbaşkanımız dünyayla, 7 düvelle bir mücadele veriyor. O mücadelede şimdiye kadar il başkanı olarak yanındaydım şimdiden sonra da milletvekili aday adayı olarak yanındayım. İnşallah 21 Mayıs’ta da teveccüh gösterirlerse tekrar milletvekili adayı ve milletvekili olarak yanında, arkasında dimdik durmaya devam etmek istiyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun, Allah utandırmasın, Allah milletimize, ülkemize ve Sivas’ımıza hayırlı hizmetler etmeyi bizlere nasip etsin diyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER