Haber346

Uluslararası 5. Ulusal Sivas Ebelik Sempozyumu Düzenlendi

Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül, 1. Uluslararası 5. Ulusal Sivas Ebelik Sempozyumu programına katıldı. Ebeliğin önemine dikkat çekmek, meslekteki sorunları ve çözüm önerilerini tartışmak amacıyla Sivas Numune Hastanesi Konferans Salonu’nda çok sayıda ebe ve sağlık personelinin katılımıyla düzenlenen programda konuşan Vali Davut Gül, tüm ebelerin ‘5 Mayıs Dünya Ebeler Günü’nü kutlayarak ebelerin sağlık […]

Uluslararası 5. Ulusal Sivas Ebelik Sempozyumu Düzenlendi
26 Nisan 2018 - 7:39 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül, 1. Uluslararası 5. Ulusal Sivas Ebelik Sempozyumu programına katıldı.
Ebeliğin önemine dikkat çekmek, meslekteki sorunları ve çözüm önerilerini tartışmak amacıyla Sivas Numune Hastanesi Konferans Salonu’nda çok sayıda ebe ve sağlık personelinin katılımıyla düzenlenen programda konuşan Vali Davut Gül, tüm ebelerin ‘5 Mayıs Dünya Ebeler Günü’nü kutlayarak ebelerin sağlık hizmetlerinde devletin gülen yüzü olduğunu söyledi.
Gül; “Sizler mutlu olursanız, işinizi iyi yaparsanız devlet sağlık hizmetini daha iyi vermiş olacak. Sağlık hizmetlerinde ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de ciddi bir memnuniyet var. Bu anlamda ebelerimiz sorumlulukları çok fazla olmasına rağmen işlerini çok iyi yapıyorlar. Eskiden ülkemizde ebelerden beklentiler çok farklıydı. Vatandaşlarımızın az çocuk yapmalarını özendirmek ve mümkünse sezaryen yöntemiyle doğum yapmalarını sağlamaktı. Şimdilerde bu anlayış değişti. Ülkemizin genç nüfusa ihtiyacı olması nedeniyle vatandaşlarımızın bakabileceği kadar çok çocuk yapmaları ve normal yöntemle doğum yapmalarının sağlanması gerekiyor. Burada ebelerimize büyük görevler düşüyor. Annelerin bilgilendirilerek bu kapsamda yapılacak eğitim ve danışmanlık faaliyetleri çok önemli.” dedi.
Sivas’ta sağlık alanında standartların iyi seviyeye geldiğini hatırlatan Gül, “Yapılacak yeni yatırım ve çalışmalarla daha da iyi noktaya geleceğiz. Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde 900 yatak kapasiteli yeni bir hastane inşa edilecek. Numune Hastanesi’nde ise 250 yatak kapasiteli ek blok ve 195 yataklı Geriatri Hastanesi inşaatı devam ediyor. Bunlar tamamlandığında Sivas sağlık hizmetlerini daha iyi vermeye başlayacak.” diye konuştu.
Şehir merkezinde de acil sağlık ve poliklinik hizmetlerinin verilmesi noktasında vatandaşlardan yoğun talep olduğunu dile getiren Vali Gül, “İstasyon Caddesi eski SSK Hastanesinin bulunduğu binada kısa vadede acil ve poliklinik hizmetleri verilecek. Orta vadede ise burada acil sağlık hizmetlerinin verilebileceği yeni bir ünite inşa edilecek.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül katılımcılara belgelerini takdim etti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER