Haber346

Sivas Belediyesinden Eğitime Destek

SİVAS Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile il merkezindeki lise son sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz YKS deneme sınavı yapıldı. Sivas Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen sınava il merkezinden yaklaşık 6 bin öğrenci katıldı. Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Kongre Anadolu Lisesi’nde sınava giren öğrencileri ziyaret […]

Sivas Belediyesinden Eğitime Destek
26 Nisan 2018 - 7:35 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile il merkezindeki lise son sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz YKS deneme sınavı yapıldı.
Sivas Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen sınava il merkezinden yaklaşık 6 bin öğrenci katıldı. Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Kongre Anadolu Lisesi’nde sınava giren öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi.
Sınav hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, “Bildiğiniz gibi 30 Haziran’da üniversite sınavı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak belediyemizle iş birliği halinde çocuklarımızın sınava daha iyi hazırlanabilmeleri, üzerlerindeki baskı ve stresi atabilmeleri için deneme sınavları yapıyoruz. Temel yeterlilik sınavı olarak dün ilk oturum gerçekleştirildi. Bugün de alan yeterlilik testi yapılıyor. Bu sınavlarla birlikte çocuklarımızın kendilerini test etmeleri sağlanmış olacak. Bu; öğrencilerimizin deneme sınavı sonuçlarına göre eksikliklerini tespit edip sınava daha iyi hazırlanabilmeleri için yapılmış bir uygulamadır” dedi.
Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Üniversite sınavına girerken kendilerini baskı hissettiklerinden dolayı çok başarılı olmalarına rağmen istedikleri neticeyi alamayan çok sayıda öğrencimiz olmuştur. Bu aslında o heyecanı yatıştıracak, öğrencimizin üzerindeki baskıyı azaltacak bir hazırlık, antrenman olacak. İnanıyorum ki onlara çok büyük katkı sağlayacaktır. Biz, şunun bilincindeyiz, bugünün gençleri yarının yöneticileri olacak. İnşallah teslim aldıkları bayrağı daha yukarılara taşıyacaklar. Ne kadar donanımlı, hazırlıklı olurlarsa bu sadece kendileri için değil ülkemiz için de son derece önemli. Bu son hazırlık sınavı inşallah öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayacaktır. Ben öğrencilerimize başarılar diliyor, bu çalışmada emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, YKS deneme sınavının startı verildi. İl Merkezi’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen sınavda öğrencilere TYT Sınavında; Türkçe-Sosyal Bilimler-Temel Matematik- Fen Bilimleri alanlarından; AYT Sınavında ise Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1- Sosyal Bilimler 2-Matematik- Fen bilimleri alanlarından sorular soruldu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER