Haber346

Mevlana Tüneli’nin Bağlantı Yolları Genişletiliyor

SİVAS Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Mevlâna Tüneli’nin bağlantı yolları genişletiliyor. Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Mevlana Tüneli’nin yaz aylarında açılması hedefleniyor. Bu kapsamda tünelin bağlantı yolu için de çalışmalar devam ediyor. Mevlana Tünelini Menderes Caddesi’ne bağlayacak olan alanda bulunan evler kamulaştırılarak yıkım çalışmaları başladı. Yavuz Selim Cami ve bölgede bulunan Selimiye […]

Mevlana Tüneli’nin Bağlantı Yolları Genişletiliyor
26 Nisan 2018 - 7:33 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Mevlâna Tüneli’nin bağlantı yolları genişletiliyor.
Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Mevlana Tüneli’nin yaz aylarında açılması hedefleniyor. Bu kapsamda tünelin bağlantı yolu için de çalışmalar devam ediyor. Mevlana Tünelini Menderes Caddesi’ne bağlayacak olan alanda bulunan evler kamulaştırılarak yıkım çalışmaları başladı. Yavuz Selim Cami ve bölgede bulunan Selimiye Parkı’nda da yol genişletme çalışmaları sürüyor. Alanda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı Hasan Karaman’dan bilgi aldı. Çalışmaları değerlendiren Başkan Aydın, “Mevlâna Tünelimizin bağlantı yolları üzerinde çalışmalarımızı başlattık. Yeni Mahalle Karakolu kavşağından yol açma çalışmalarımız tünele doğru devam ediyor. Buradaki evlerin kamulaştırma işleri tamamlandı. Bir kısmı yıkıldı. Birkaç tanesi de yeni boşaltıldı. Dolayısıyla Yavuz Sultan Selim Cami’nin bahçe kısmına bir miktar genişlememiz var. Yine park alanına bir miktar genişlememiz var. Onlar üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Cadde ortaya çıkıyor. Menderes Caddesi’nin tünele olan bağlantısı bu şekliyle tamamlanmış olacak. Bu proje tamamlandığı zaman Sivas’ın merkez dışında yeni bir kuzey aks olacak. Karşıyaka’dan başlayan, şu an inşaatı devam eden köprü ve yeni tamamlanan DSİ Kavşağı’ndan Cuma Pazarı’ndan uzanan hat tünelden geçtikten sonra Mevlana ve Alibaba aksından yeni Numune Hastanesi’ne kadar uzanan bir bağlantı hattı ortaya çıkmış olacak. Bu da inşallah şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu ciddi şekilde rahatlatacağını düşündüğümüz ulaşım açısından çok önemli bir proje. Hedefimiz tünelle beraber bu yol bağlantılarını tamamlamak ve halkımızın hizmetine sunabilmek. Bu çalışmalarımızda sağ olsun muhtarlarımızın her zaman olduğu gibi desteğini yanımızda görüyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Canla başla çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Yunus Emre Mahalle Muhtarı Adnan Çinko ise “Mahallemizin kuzey bölgesini güneye bağlayan bir proje. Orta ve uzun vadede çok önemli bir proje. Karşıyaka bölgesinden Numune Hastanesi’ne kadar olan uzun bir alanın ayrı bir aksla birleştirilip şehrimize kazandırılması çok önemli. En azından şehrimizin trafik açısından yoğunluğunu, merkeze olan yoğunluğu bir nebze olsun kenara alma projesi. Bunun için çok önemsiyoruz. Bu manada başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen personele teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.
Yeni Doğan Mahalle Muhtarı Mehmet Şener de “Mevlâna Tüneli’nden dolayı açılan yol mahallemizi baya şirinleştirecek. Trafik yoğunluğunu azaltacak. Mahallemiz için Sivas’ımız için hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER