Haber346

Sivas’ta TYP Kapsamında Bin 690 Kişi İşe Alınacak

SİVAS Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere bin 690 kişi Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında işe alınacak. İşe alınacak bin 690 kişi 21 Nisan tarihinden iş başı yapacak ve 16 Kasım 2018 tarihine kadar kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya devam edecek. 180 gün sürecek program kapsamında çalışmak isteyen […]

Sivas’ta TYP Kapsamında Bin 690 Kişi İşe Alınacak
24 Nisan 2018 - 16:11 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere bin 690 kişi Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında işe alınacak.
İşe alınacak bin 690 kişi 21 Nisan tarihinden iş başı yapacak ve 16 Kasım 2018 tarihine kadar kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya devam edecek. 180 gün sürecek program kapsamında çalışmak isteyen kişiler 26-30 Nisan tarihleri arasında İşkur’a başvuru yapabilecek.
İşe girecek olanlar 7-8 Mayıs tarihlerinde noter kurası ile belirlenecek. Konu hakkında açıklama yapan İş-Kur Sivas İl Müdürü Hikmet Canpolat, “Bin 690 kişilik personelin İl Özel İdaremiz, Belediyemiz, Müftülüğümüze bağlı yapılar ve orman, gençlik spor ve kredi yurtlar kurumu merkezde bu kurumlara ilçelerde de belediye, kaymakamlıklar köylere hizmet götürme birliklerimiz ve yine müftülüğe 6 ay süreyle çalışacak personel alımı gerçekleştireceğiz. Tabi bu alım toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında gerçekleşecek olan bir alım. Burada dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var. Bunların başında şuna dikkat etmek lazım; bizim sistemimizde bulunan herkes bu kuraya katılamıyor, müracaat zorunlu yani ayın 26’sı perşembe günü başlayıp pazartesi günü ayın 30’una kadar müracaat süreci var. Devam edecek olan bu süre zarfında vatandaşlarımızın bizzat kuruma gelerek veya sistem üzerinden internet üzerinden müracaatlarını yapmaları gerekiyor. Biz hafta sonunda cumartesi günü de kurumumuzu açık tutacağız. Yine normal mesai saatlerinde olduğu gibi sabah 8 akşam 17 vatandaşlarımız kuruma gelip bizzat kurumdan müracaatlarını yapabilecekler” dedi.
Pproje kapsamında çalışacaklarla ilgili özel şartlar olduğuna değinen Canpolat, şunları söyledi:
“35 yaş üzeri erkekler dezavantaj gruplarının istihdamını hedef alan bir geçici istihdam modelidir. TYP dolayısıyla 35 yaş üzeri erkekler, engelli ve eski hükümlülerle kadınlar bu projede öncelikli olan grup. Çünkü devletimiz 35 yaş altındaki çalışabilir nitelikli insanlarımızı, çalışanlarımızı üretimde istihdam edilmelerini öngörüyor. Bu nedenle de müracaat edenlerin de dikkat ederek müracaatlarını bahsettiğim günlerde yapmalarını istiyoruz. 5 günlük müracaat sürecinden sonra noter kurası çekilecek. Noter 7-8 Mayıs tarihleri merkezde ve ilçelerde var. Kura yöntemiyle belirleniyor katılımcılar, daha sonra evrak teslim süreci var. Evraklarını teslim ettikten sonra emniyet tahkikat süreçleri de tamamlanıp ayın 21’i itibariyle de görevlendirdikleri kamu idarelerinde göreve başlayıp 6 ay süreyle çalışmalarını temin edecekler.”

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER