Haber346

Sivas Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı

SİVAS Belediyesi tarafından gerçekleştirilen alt yapı ve üst yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede 56 mahallede tamamlanan çalışmalar dokuz mahallede yapılanlarla son bulacak. Toplamda şehrin 65 mahallesi her yönüyle yenilenmiş olacak. Sezonun başlamasıyla birlikte ilk çalışma Fatih Mahallesi’nde yoğunlaştı. Ekiplerin Fatih Mahallesi’ndeki çalışmalarını Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi. İşçilerle bir araya gelen Başkan […]

Sivas Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı
24 Nisan 2018 - 16:06 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediyesi tarafından gerçekleştirilen alt yapı ve üst yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Bu çerçevede 56 mahallede tamamlanan çalışmalar dokuz mahallede yapılanlarla son bulacak. Toplamda şehrin 65 mahallesi her yönüyle yenilenmiş olacak. Sezonun başlamasıyla birlikte ilk çalışma Fatih Mahallesi’nde yoğunlaştı. Ekiplerin Fatih Mahallesi’ndeki çalışmalarını Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi. İşçilerle bir araya gelen Başkan Aydın’a mahalle sakinleri de eşlik ederek hizmetlerden duydukları memnuniyetlerini dile getirdi. Geçtiğimiz 4 yılda 56 mahallenin tamamen sıcak asfaltla yenilendiğini ifade eden Başkan Aydın ise “Hedefimiz bu yılda kalan mahallelerimizi tamamlamak, bunlardan biri de Fatih Mahallesiydi. Mahallemizin en ücra köşesi bile sıcak asfaltla buluşuyor. Kaldırım çalışmaları yapılıyor, altyapı eksiklikleri çalışmalarla birlikte tamamlanıyor. Bugün itibarıyla mahallemizin yaklaşık yüzde 60’ında çalışmalar tamamlandı. Tertemiz pırıl pırıl oluyor. 10 gün içerisinde buradaki işlerimiz tamamlanacak” diye konuştu.
Belediye tarihinde bu denli büyük bir yenileme hareketinin daha önce olmadığına işaret eden Aydın, “Sivas Belediyesi tarihinde böyle kapsamlı bir çalışma hiç olmadı. Biz talep üzerinde çalışmak yerine, mahalle bazlı çalışmalar yaptık. Bunun daha kapsamlı olduğunu gördük. Yine bu bölgede Kuzey Çevre Yolu Projesi var bu projelerle şehrin daha hızlı gelişeceğine inanıyoruz.” dedi.
Mahalle Muhtarı Mehmet Kimsesiz, “Emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Hizmette hiçbir zaman kusuru olmadığı gibi başkanımızın Fatih Mahallemize dört dörtlük hizmet yapacağını biliyoruz” dedi.
Başkan Aydın incelemelerin ardından bölgeden geçen bir halk otobüsüne binerek vatandaşlarla sohbet etti, yenilenen otobüslerden dolayı halkın tebrik ve teşekkürlerini kabul etti.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER