Haber346

Başkan Öztürk, Çalışmaları Yerinde İnceledi

SİVAS’ın örnek belediyesi Kangal ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 33 Milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarını yakından takip ediyor. Çalışmaların yapıldığı 5 noktayı ziyaret eden Başkan Mehmet Öztürk, işçilere çay ikram etti. Alt yapı konusunda 7 yıl emek verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Planıyla, projesiyle, proje ihalesiyle en sonunda Allah nasip etti altyapı çalışmalarına […]

Başkan Öztürk, Çalışmaları Yerinde İnceledi
24 Nisan 2018 - 16:10 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın örnek belediyesi Kangal ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 33 Milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarını yakından takip ediyor.
Çalışmaların yapıldığı 5 noktayı ziyaret eden Başkan Mehmet Öztürk, işçilere çay ikram etti. Alt yapı konusunda 7 yıl emek verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Planıyla, projesiyle, proje ihalesiyle en sonunda Allah nasip etti altyapı çalışmalarına başladık Nisan 1 itibariyle. Proje kapsamında içme suyu yeni kaynaktan alınarak ilçemize getirilecek. Asbest olan boruların tamamının değişip şehir şebekesini yenileceğiz. Kanalizasyonumuz yüzde 30 – 40’lardaydı. Bunu bitireceğiz. Yani içme suyu terfi hattı, içme suyu isale hattı, kanalizasyon yenileme yağmur suyu hattı. Proje 1100 günlük süresi var ama biz bu çalışmayı 600 günde tamamlayacağız Allah nasip ederse. Altyapı yapılınca tabi ki bir takım problemler, sorunlar yaşayacaksınız ama biz şunları da halkımıza anlatıyoruz anlatmaya da devam edeceğiz” dedi.
Alt yapı çalışmalarında 5 ekip, 30 iş makinesi ve 130 personelin görev yaptığını ifade eden Başkan Öztürk, “Mesela içme suyu, su deposuyla ilgili elimizde mevcut bulunan iki tane içme suyu, su depomuz var. Bir tanesi 700 tonluk bir tanesi de 800 tonluk yani 1500 tonluk su deposu var. Yeni yapacağımız su deposunda da projede bunlar başladı. 50 Bin m3’lük, yani mevcudun yaklaşık 38 kat daha büyüğü bir su deposuna kavuşacak. Yani yaptığımız alt yapı bugün merkezde nüfusumuz 11 bin 12 bin civarında merkez nüfusumuz var.100 bin nüfusa yetecek bir alt yapı yapıyoruz. ve bir asırda bundan sonraki süreçte yerel yönetime hangi kardeşimiz hangi ağabeyimiz gelirse gelsin 100 yıl alt tarafta hiçbir işi olmayacak” diye konuştu.
İlçedeki caddelerde de yenileme çalışmalarına başlandığına dikkat çeken Başkan Öztürk, şunları kaydetti, “İlçenin yaklaşık 5 tane ana caddesi var. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Malatya Caddesi, Deligazi Caddesi, Turizm Caddemiz, Eski Hastane Caddesi, Eski Sivas Caddesi işte Belediye Hamamıyla Beraat Camisiyle bağlantısı, çevre yolunun bağlantısı. Buraların tamamında bitüm asfalt yapıp aydınlatması, ağaçlandırması yapılacak ve pırıl pırıl bir aydınlatma, bisiklet yolları, yürüyüş yolları da iki caddemizde özellikle Muhsin Yazıcıoğlu Caddesiyle, Malatya Caddesinde de bu çalışmaları yapıp halkımızın hizmetine sunacağız. Benim ilçe halkımdan istediğim bu yaklaşık 33 trilyonluk yatırım helali hoş olsun ilçemize bu yakışır ama bu yatırım yapılınca böyle kazılar bir takım problemler olacak. Bu problemleri de bir beraber aşıp daha mükemmel bir Kangal’a dönüştürme çabası gayreti içerisinde olacağız” dedi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER