Haber346

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Hayırlı Olsun

TBMM’ye sunulan önergeyle Sivas’ın 2. Devlet üniversitesine kavuşacağını söyleyen Vali Davut Gül, ilgili çalışmaların başladığını açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından Sivas’a yeni bir üniversite kurulması için Türkiye Büyük Millet Meclisine önerge sunulduğunu dile getiren Gül, çalışmalar kapsamında ülke genelinde 15 yeni üniversite kurulacağını, bunlardan 10 tanesinin mevcut üniversitelerden bölünerek yapılacağını ifade etti. Yeni kurulacak 5 […]

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Hayırlı Olsun
20 Nisan 2018 - 16:58 'de eklendi.
Reklam

TBMM’ye sunulan önergeyle Sivas’ın 2. Devlet üniversitesine kavuşacağını söyleyen Vali Davut Gül, ilgili çalışmaların başladığını açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım tarafından Sivas’a yeni bir üniversite kurulması için Türkiye Büyük Millet Meclisine önerge sunulduğunu dile getiren Gül, çalışmalar kapsamında ülke genelinde 15 yeni üniversite kurulacağını, bunlardan 10 tanesinin mevcut üniversitelerden bölünerek yapılacağını ifade etti.
Yeni kurulacak 5 üniversiteden 2 tanesinin vakıf üniversitesi, diğerlerinin devlet üniversitesi olacağını dile getiren Gül; “Sivas’ın da aralarında bulunduğu İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Samsun illerimize yeni üniversiteler kurulacak. İlimizde ki Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olacak. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor, üniversitemizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER