Haber346

Siyaset Arenası Hareketlendi!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçim söyleminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağını açıkladı. Yapılan bu hamle MHP Lideri Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi zekasını bir kez daha ortaya çıkarırken anamuhalefet partisi ise adayını dahi henüz belirleyememiş olmanın sıkıntısını yaşamaya başladı. 15 Temmuz sürecinin ardından ortaya konulan Yenikapı Ruhu’nun devam […]

Siyaset Arenası Hareketlendi!
19 Nisan 2018 - 15:42 'de eklendi.
Reklam

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçim söyleminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağını açıkladı.
Yapılan bu hamle MHP Lideri Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi zekasını bir kez daha ortaya çıkarırken anamuhalefet partisi ise adayını dahi henüz belirleyememiş olmanın sıkıntısını yaşamaya başladı.
15 Temmuz sürecinin ardından ortaya konulan Yenikapı Ruhu’nun devam ettirilebilmesi için çaba harcana ikili, tüm teşkilatlara ortak çalışın mesajını verdi.
AK Parti ve MHP ittifakı seçimlere olumlu yansıyacak gibi görünsede karşı blokta oluşacak ittifaklarda sonucu etkileyecek gibi görünüyor.
CHP adaylardan ziyade önceliği Cumhurbaşkanı Adayına çevirmiş durumda. Teşkilatların nabzını yoklayan CHP yönetimi seçimlerin en azından ikinci tura kalması konusunda belirleyici bir aday düşünüyor.
İYİ Parti cenahında ise YSK’nın açıklaması bekleniyor. Parti yöneticilerinin öne sürdüğü Yüzde 15’lik oy oranı sandığa nasıl yansıyacak merakla bekleniyor.
Yerel siyasette ise hareketlilik hat safhaya çıktı. Milletvekilliği konusunda kimlerin aday olacağı, bu doğrultuda kimlerin aday adayı olacağı konusunda yapılacak açıklamalar heyecanla bekleniyor.
7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde AK Parti 4 olan vekil sayısını 3’e düşürmüş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise 16 yıl sonra Sivas’tan bir milletvekili çıkarmayı başarmıştı. CHP ise Sivas’taki vekil sayısını korumuş ve 1 vekili meclise göndermişti.
7 Haziran Seçimlerinde AK Parti Sivas genelinde 212 Bin 734 oy alırken, MHP 67 Bin 145 oy almıştı. CHP 55 Bin 257 oy alırken seçimlere ittifak yaparak giren SP-BBP ise 4. Parti olmuş ve 23 Bin oy almıştı.
İYİ Partinin kurulmasıyla birlikte oy oranlarınde bir değişim yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor ancak burada İYİ Partinin adaylarının da etkili olacağı kaçınılmaz bir gerçek.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER