Haber346

Kulisler Hareketlendi, Kimler Aday Adaylığını Açıkladı

24 Haziran 2018 Tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerin açıklanmasıyla siyasette hareketli günler başladı. Sivas’tan milletvekili olmak isteyen isimler sosyal medya hesaplarından adaylıklarını duyurmaya başladı. AK Parti’den Aday Adayı olduğunu açıklayan isimler arasında Ekrem Taştan, Yusuf Yağmur yer alıyor. Adem Yıldırım ise çeşitli paylaşımlarda etiketlenerek aday adayı olacağı öne sürüldü. En fazla aday adayının beklendiği parti […]

Kulisler Hareketlendi, Kimler Aday Adaylığını Açıkladı
19 Nisan 2018 - 11:20 'de eklendi.
Reklam

24 Haziran 2018 Tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerin açıklanmasıyla siyasette hareketli günler başladı.
Sivas’tan milletvekili olmak isteyen isimler sosyal medya hesaplarından adaylıklarını duyurmaya başladı.
AK Parti’den Aday Adayı olduğunu açıklayan isimler arasında Ekrem Taştan, Yusuf Yağmur yer alıyor. Adem Yıldırım ise çeşitli paylaşımlarda etiketlenerek aday adayı olacağı öne sürüldü.
En fazla aday adayının beklendiği parti olan AK Parti’de şu isimlerden bazılarının yeniden aday adayı olması bekleniyor; Ali Turan, Ayhan Ergüven, Burhanettin Kuru, Ercihan Altınkaya, Fikret Yılmaz, Hacı Yalçın, Hakan Akkaş, Halil İbrahim Karademir, Halil Şener, Hüseyin Yılmaz, İbrahim Coşkun, Mehmet Çakırtaş, Mehmet Sevim, Mesut Acıöz, Muharrem Eliş, Necaattin Çelik, Ömer Duman, Burak Kuruçay, Osman Nuri Kuruçay, Şadiye Öztürk ve Semiha Ekinci.


-ÜRGÜP VEKİL ADAYI-
BBP Genel Başkan Yardımcısı olan Doğan Ürgüp’ün de Sivas’tan milletvekili adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
-MHP’DE ALBAYRAK İSMİ ÖNE ÇIKIYOR-
İttifak ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise MYK Üyesi olan Ferhat Doğan İle MHP Lideri Bahçeli’nin isteği üzerine Türk Ulaşım Sen Genel Başkanlığına seçilen Nurullah Albayrak’ın ismi öne çıkıyor.


-CHP’DE AYNI İSİMLER ADAY ADAYI OLABİLİR-
Sivas’tan bir vekil çıkaran Cumhuriyet Halk Partisinde ise önceki dönem aday adayı olan isimlerin yeniden ismini açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor. CHP’nin aday adayları arasında şu isimler yer alıyor; Adem Demir, Ali Akyıldız, Baki Çoban, Malik Ecder Özdemir ve Ulaş Karasu.
İYİ PARTİ’DE DE ADAY ADAYLARI NETLEŞİYOR
Seçime girip girmeyeceği konusunda tartışmaların devam ettiği İYİ Parti’de de aday adayı olacak isimler ortaya çıkmaya başladı. Partiye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Celal Dağgez, Oğuz Özdemir, İl Başkanı Taha Çaykuş ve Abdurrahman Göktolga’nın aday adayı olması bekleniyor. Öne sürülen diğer isimler ise şu şekilde; Betül Kılıçkaya, Numan Akay, Ünal Yılmaz, Ahmet Üstündağ, Ziya Başkan, Melih Uçmaz, Selma Hüdai, Neslihan Dereli, Ünal Polat ve Yusuf Koç.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER