Haber346

20’lik Diş İçin İl Dışına Gitmeye Son!

Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 20’lik diş çekimi ve çene cerrahisi işlemlerine başladı. Hastalar bu tedaviler için sıra beklemeyecek. Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi genel ve lokal olarak iki kısımdan oluşan ameliyathanesi hizmete açıldı. Ameliyathane açılışına Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Hastane Başhkimi Fuat Şen, yetkililer ve hastane personeli katıldı. Açılışta konuşan Ağız ve […]

20’lik Diş İçin İl Dışına Gitmeye Son!
19 Nisan 2018 - 12:58 'de eklendi.
Reklam

Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 20’lik diş çekimi ve çene cerrahisi işlemlerine başladı. Hastalar bu tedaviler için sıra beklemeyecek.

Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi genel ve lokal olarak iki kısımdan oluşan ameliyathanesi hizmete açıldı.
Ameliyathane açılışına Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Hastane Başhkimi Fuat Şen, yetkililer ve hastane personeli katıldı.
Açılışta konuşan Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Fuat Şen, ameliyathane hakkında bilgiler verdi.
Başhekim Şen, Sivas Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi olarak şehrin en önemli ihtiyaçlarından birine daha çözüm ürettiklerini belirterek, “Ameliyathanemize iki kısımdan oluşmakta. Lokal ameliyathane ve genel ameliyathane. Lokal ameliyathanemizde minör cerrahi işlemler yapılmakta implant operasyonları gömülü 20’li yaş diş çekimleri, kemik düzeltilmesi gibi diş eti etrafındaki periodontal dokuların minör işlemleri yapılmakta. Genel ameliyathanemizde ise engelli hastalarımızın çocuk hastalarımızın aşırı fobisi olan hastalarımızın da bütün tedavileri yapılabilmektedir. Ameliyathanemizin şuanda 4 yataklı kısmı var. bir anestezi doktorumuz, 2 anestezi teknikerimiz bir tane ameliyathane hemşiremiz ve bu işlemi yapan diş hekimimiz ve yardımcısı klinik yardımcısı olarakta bir personelimiz bulunmakta haftanın 5 günü hizmet vermekte.Bu tedavilerle birlikte çevre illere giden hastalarımızın önüne geçmiş olacağız ya da 5-6 ay süreyle randevu bekleyen hastalarımızın anında aynı hafta içersinde işlemleri yapılacak” dedi.
Vali Yardımcısı yeliz Yıldızhan ise hastaların sıra beklemeden tedavi olabileceklerini belirterek, “Sivas bir çok konuda iddialı olduğu gibi sağlık alanında da çok iddialı bir il. Gerek Numune Hastanemize gerek Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz de hastaların ihtiyaçları çok hızlı bir şekilde giderilmekte. Baş hekimimizin de bahsettiği gibi başka yerlerde 5 ay sonrasına gün verilirken bizim hastanemizde ameliyathanemizde eğer anestezi alabilecek durumda olan herkesin çene ve diş sağlığıyla alakalı ameliyatları yapılabilmekte. Vatandaşlarımız hatta o gün bile ameliyat olabilir.Şuan için randevu vermiyoruz. Şartları tutan herkes ameliyat olabiliyor. Ve günde beş ameliyata kadar yapabiliyoruz belki bu sayı ilerleyen süreçte arttırılabilecek biz bu ameliyathanenin işlevinin arttırılmasında ve buraya kurulmasında emeği geçen tüm devlet büyüklerimize ve çalışan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.Hem Sivas’ımıza hem de bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapılarak ameliyathane gezildi.

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER