Haber346

Sivas’ta Hedef Bir Milyon Turist Ağırlamak

Vali Davut Gül, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm haftasının açılış programına katıldı. Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, haftanın önemine binaen bir konuşma yaptı. Sivas’ın turizmde geniş bir yelpazeye sahip olduğunu ifade eden Pürlü, “Sivas turizm […]

Sivas’ta Hedef Bir Milyon Turist Ağırlamak
17 Nisan 2018 - 7:07 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm haftasının açılış programına katıldı.
Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, haftanın önemine binaen bir konuşma yaptı.
Sivas’ın turizmde geniş bir yelpazeye sahip olduğunu ifade eden Pürlü, “Sivas turizm potansiyeli ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.” diye konuştu.
Vali Davut Gül ise ilimize kazandırılacak olan açık hava müzesi ve şehir parkı projesi hakkında davetlilere bilgi verdi.
Gül, “Turizme Sivas’ta ciddi bir katkı sağlanıyor. Son 15 yılda restorasyonları gerçekleştirilen binaları gördüğümüzde güzel çalışmalar yapıldığına şahit oluyoruz. Diğer yandan ilimize 2019 yılında gelecek olan hızlı tren ile de Sivas turizmde ayrı bir öneme sahip olacak. Turizmde yerel değerlerimizi muhafaza ederek, bunları görülebilir hale getirmek zorundayız. Kış ve yaz turizmi olarak 12 ay boyunca yerli ve yabancı turistleri memnun etmeliyiz. Her bir Sivaslı tanıtım elçisi olmalı.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Öcal Usta tarafından davetlilere ilimiz ve ülkemizde turizm destinasyonları hakkında bir konferans verildi.
Konferansın ardından Vali Davut Gül ve beraberindekiler, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekoklu akademisyenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan çini sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergide Valimiz Gül ve ilimiz protokolüne eserler hakkında akademisyenler tarafından bilgi verildi.
Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi’nde organize edilen programa Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Suavi Ahipaşaoğlu, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER