Haber346

Sivas’ın Yol Ağı Güçlendirilmeye Devam Ediyor

Kamu, kurum ve kuruluşlarının; gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Vali Davut Gül, Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tanıtım filmi ile başlayan toplantıda Bölge Müdürü Aydoğan Aslan sorumluluk alanları ile il sınırları içinde tamamlanan, devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgilendirme […]

Sivas’ın Yol Ağı Güçlendirilmeye Devam Ediyor
17 Nisan 2018 - 7:02 'de eklendi.
Reklam

Kamu, kurum ve kuruluşlarının; gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Vali Davut Gül, Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tanıtım filmi ile başlayan toplantıda Bölge Müdürü Aydoğan Aslan sorumluluk alanları ile il sınırları içinde tamamlanan, devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.
2 bin 444 kilometrelik yol ağında son yıllarda birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve 2018 yılı bütçesinin 186 milyon TL olduğunu kaydeden Aslan, 773 kilometre uzunluğunda bölünmüş yola sahip Sivas’ta yıllar bazında bölünmüş yol yapımıyla ilgili bilgiler verdi.
Sivas – Malatya, Zara – Suşehri ve Direkli – Bedirli projelerinde bitümlü sıcak karışım yol yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Aslan, “Sivas’ı Karayün, Celalli ve Bolucan üzerinden Divriği ilçesine bağlayacak yeni yol projesiyle mevcut 186 km’lik yol 50 km azalarak 136 km’ye düşecek. Yolun Bolucan ayrımına kadar olan 76 km’lik kısmı yılsonunda tamamlanacak.” dedi.
16 farklı coğrafi geçiş bölgesine sahip olan Sivas’ta tünel yapımlarının önemli bir gereksinim olduğunu belirten Aydoğan Aslan, toplam uzunluğu 14.4 km olan Suşehri – Zara yolunda Geminbeli tüneli, Sivas – Malatya yolunda Yağdonduran tüneli, Arapgir – Divriği yolunda Sarıçiçek tünelleri yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Yağdonduran ve Geminbeli tünellerinin önümüzdeki yıl içinde hizmete açılacağını ifade eden Aslan; ”Çamlıbel tüneli, Kızıldağ tüneli ve Sivas Kuzey çevre yolu proje çalışmalarımız devam ediyor. Yıldız Dağı – Sıcak Çermik yol yapımı kapsamında kaplıca mevkiinde kavşak yapımı, çevre yolu ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın kesiştiği noktada ise köprülü kavşak çalışmaları başlatıldı. Ayrıca çevre yolu Numune Hastanesi kavşağında da alternatif proje çalışmalarımız devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.
Sivas’ın karayolları anlamında şanslı bir il olduğunu, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve vekillerimizle birlikte son yıllarda ulaşımda çok güzel bir çalışmanın ortaya çıkarıldığını ifade eden Vali Davut Gül, 773 kilometre uzunluğunda bitümlü sıcak karışım bölünmüş yollarıyla Sivas’ın ülke sıralamasında ilk sıralarda yer aldığını söyledi.
Toplantı sonunda değerlendirmelerde bulunan Vali Davut Gül; şehir merkezini diğer illere bağlayan birçok yolun yüksek standartlarla hizmet verdiğini belirterek, ”Kuzey ve güney çevre yolları gelecek yıl yüksek standartlarla tamamlanacak. 16 ilçemizden 12 tanesine bölünmüş yollarla ulaşabiliyoruz. Divriği ilçesine Arapgir – Divriği, Kangal – Divriği ve Sivas – Divriği olmak üzere aynı anda 3 ayrı yerden yol yapılıyor. Her birinin yaklaşık olarak 150 Milyon TL’lik maliyeti var. Doğanşar – Hafik yolu yapımı devam ediyor. Altınyayla – Şarkışla yolu yapım çalışmaları ve Altınyayla – Kangal proje çalışmaları da devam ediyor. Tamamlanan, planlanan ve proje aşamasında ki projelerle Sivas daha ulaşılabilir bir il olacak. Sivas il sınırları içindeki tünel projeleri tamamlandığında 20 yıl önce Türkiye’de ki toplam 58 km’lik tünel uzunluğuna erişilecek. Bunlar çok önemli rakam ve projeler. Bu çalışmalarda emeği geçen ve katkısı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere bakanlarımıza, vekillerimize, Karayollarının yöneticilerine, personellerine ve yüklenici firmalara teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER