Haber346

Ortaokul Öğrencisi ‘İnsansız Tank’ Yaptı

SİVAS’ta ortaokul öğrencisi Ahmet Aytak asker ve polislerin daha rahat gözlem yaparak olası tehlikelerden korunmak amacıyla “insansız tank” aracı yaptı. Selçuk Ortaokulu 8’nci Sınıf öğrencisi Ahmet Aytak asker ve polislerin terör olaylarında olası tehlikelerden korunmak için uzaktan gözlem yapabilmeyi sağlayan ‘insansız tank’ yaptı. Tasaraladığı tank hakkında bilgi veren 8’inci Sınıf öğrencisi Aytak, “Bu projedeki amacımız […]

Ortaokul Öğrencisi ‘İnsansız Tank’ Yaptı
14 Nisan 2018 - 6:13 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta ortaokul öğrencisi Ahmet Aytak asker ve polislerin daha rahat gözlem yaparak olası tehlikelerden korunmak amacıyla “insansız tank” aracı yaptı.
Selçuk Ortaokulu 8’nci Sınıf öğrencisi Ahmet Aytak asker ve polislerin terör olaylarında olası tehlikelerden korunmak için uzaktan gözlem yapabilmeyi sağlayan ‘insansız tank’ yaptı. Tasaraladığı tank hakkında bilgi veren 8’inci Sınıf öğrencisi Aytak, “Bu projedeki amacımız güvenlik güçlerimizin görev alanındayken veya karakollardayken ortamı daha rahat gözlem yapabilmesi ve yapılan görevlerde daha fazla başarı elde edilmesidir. Dış yapısında şuanda ülkemizin üretmekte olduğu Altay tankını örnek aldım. Görüntü aktarımı sağlıyor. Bu nedenle güvenlik güçlerimiz görev alanında iken canlı olarak etrafta neler olduğunu görebiliyorlar. Dışındaki dekotenin yapımı bir ay sürdü. İçinin tamamen birleştirilmesi ve malzemelerin temin edilmesi ile iki ayda projemiz tamamlandı” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER