Haber346

Sağlık Çalışanları ve Cezai Durumlar Konferansı

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen “Seminer Günleri-2” adlı etkinliğin ikinci oturumu “Sağlık Çalışanları ve Cezai Durumlar” semineri düzenlendi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, öğretim elamanları ile öğrenciler katıldı. Sağlık hizmetinin tüm sağlık görevlileri tarafından yürütülen bir faaliyet olduğunu ve […]

Sağlık Çalışanları ve Cezai Durumlar Konferansı
09 Nisan 2018 - 18:40 'de eklendi.
Reklam

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen “Seminer Günleri-2” adlı etkinliğin ikinci oturumu “Sağlık Çalışanları ve Cezai Durumlar” semineri düzenlendi.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, öğretim elamanları ile öğrenciler katıldı.
Sağlık hizmetinin tüm sağlık görevlileri tarafından yürütülen bir faaliyet olduğunu ve her sağlık personelinin ayrı bir sorumluluğunun bulunduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Tülay Kars Fertelli, “Bu nedenle her kademedeki sağlık personeli görev alanındaki eylemler ve müdahaleleri nedeniyle verdiği zararlardan, kendi görev ve yetkisi adına sorumludur.” dedi.
Dr. Tülay Kars Fertelli, “Sorumluluk ne? Bunun tanımına bakacak olursak, belirli bir konuda mevcut olan kurallara aykırı düşmenin hesap verme durumudur. Aslında sorumluluk bir hesap vermeyi gerektiriyor. O zaman biz sağlık çalışanları olarak acaba sorumluluklarımız neler? Mesleki sorumluluklar, idari sorumluluklar ve yasal sorumluluklar var. Hukuka aykırı eylem bir kişinin müdahalesi, hasta bakımında zarara yol açması ve bundan dolayı, zararı tazmin yükü altına girmesidir. Kaç tip yasal sorumluluk var? Cezai sorumluluklar, tazminat sorumluluğu ve disiplin sorumluluğu vardır. “ dedi.
Konuşmanın sonunda Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, Dr. Öğr. Üyesi Tülay Kars Fertelli’ye teşekkür belgesi verdi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER