Minik Yiğidoların Hayali Gerçek Oldu

Minik Yiğidoların Hayali Gerçek Oldu

Sivas’ta TYP Kapsamında Bin 690 Kişi İşe Alınacak

Sivas’ta TYP Kapsamında Bin 690 Kişi İşe Alınacak

Başkan Öztürk, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Öztürk, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Aydın, Kadınların Gün Davetini Geri Çevirmedi

Başkan Aydın, Kadınların Gün Davetini Geri Çevirmedi

Sivas Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı

Sivas Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı

Vali Gül, Okuma-Yazma Kurslarını Ziyaret Etti
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Nisan 2018 - 05:59:00
Vali Gül, Okuma-Yazma Kurslarını Ziyaret Etti

Vali Davut Gül, okuma-yazma kurslarında eğitim gören kursiyerler ile bir araya geldi. Lütfü Fikret Tuncel ve Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nda açılan kursları ziyaret eden Vali Davut Gül, burada kursa katılanlarla bir süre sohbet etti.
Vali Gül, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında; ilimiz genelinde 7 bin 300 kişiye eğitim verilmeye başlandığını belirterek, “Tek isteğimiz okuma-yazmayı öğrenmeniz. Sizlerden birde ricamız var. Çevrenizde okuma ve yazma bilmeyenler varsa onları lütfen kurslara davet edin.” diye konuştu.
Eğitimlerin ardından, başarılı olan kursiyerlerin çeşitli hediyeler ile ödüllendirileceğini belirten Gül; 20 kişiye umre ziyareti, 200 kişiye beyaz eşya, 200 kişiye çeyrek altın ve çeşitli sürpriz hediyeler verileceğini ifade etti.
Gül, kurs ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle de toplantı yaptı. Lütfü Fikret Tuncel ve Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nun eğitim durumu ve fiziki altyapısı hakkında bilgiler alan Gül, eğitimcilerin talep ve sorunlarını dinledi.
Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi hakkında da eğitimcilere seslenen Gül; “Çocuklarımızın kitap okumalarını ve sosyal-kültürel etkinliklere ağırlık vermelerini önemsiyoruz. Öğrencilerimizin kendilerine olan özgüveni akademik hayatlarına da katkı sağlayacaktır. Öğretmenlerimize ve velilerimize olabildiğince önemli görevler düşüyor.” dedi.
Gül, okullarda sınıfları da tek tek ziyaret etti. Öğrencilerin talep ve isteklerini dinleyen Gül, Esentepe Mahallesine yeni bir ilkokul yapılması planlandığını, inşaat çalışmaları devam eden yeni Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu binasının da 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde açılacağının müjdesini verdi. Öğrencilerden derslerinde başarılı olmalarını isteyen Gül, “Erken yatın, erken kalkın. Zihniniz açık olsun. 2019 yılından itibaren ilimizde tekli eğitime geçmiş olacağız. Sizlere derslerinizde başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Anketler

24 Haziran Seçimlerinde kimleri Milletvekili Adayı olarak görmek istersiniz?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz