Haber346

Vali Gül, Okuma-Yazma Kurslarını Ziyaret Etti

Vali Davut Gül, okuma-yazma kurslarında eğitim gören kursiyerler ile bir araya geldi. Lütfü Fikret Tuncel ve Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nda açılan kursları ziyaret eden Vali Davut Gül, burada kursa katılanlarla bir süre sohbet etti. Vali Gül, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında; ilimiz genelinde 7 bin 300 […]

Vali Gül, Okuma-Yazma Kurslarını Ziyaret Etti
07 Nisan 2018 - 5:59 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, okuma-yazma kurslarında eğitim gören kursiyerler ile bir araya geldi. Lütfü Fikret Tuncel ve Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nda açılan kursları ziyaret eden Vali Davut Gül, burada kursa katılanlarla bir süre sohbet etti.
Vali Gül, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında; ilimiz genelinde 7 bin 300 kişiye eğitim verilmeye başlandığını belirterek, “Tek isteğimiz okuma-yazmayı öğrenmeniz. Sizlerden birde ricamız var. Çevrenizde okuma ve yazma bilmeyenler varsa onları lütfen kurslara davet edin.” diye konuştu.
Eğitimlerin ardından, başarılı olan kursiyerlerin çeşitli hediyeler ile ödüllendirileceğini belirten Gül; 20 kişiye umre ziyareti, 200 kişiye beyaz eşya, 200 kişiye çeyrek altın ve çeşitli sürpriz hediyeler verileceğini ifade etti.
Gül, kurs ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle de toplantı yaptı. Lütfü Fikret Tuncel ve Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nun eğitim durumu ve fiziki altyapısı hakkında bilgiler alan Gül, eğitimcilerin talep ve sorunlarını dinledi.
Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi hakkında da eğitimcilere seslenen Gül; “Çocuklarımızın kitap okumalarını ve sosyal-kültürel etkinliklere ağırlık vermelerini önemsiyoruz. Öğrencilerimizin kendilerine olan özgüveni akademik hayatlarına da katkı sağlayacaktır. Öğretmenlerimize ve velilerimize olabildiğince önemli görevler düşüyor.” dedi.
Gül, okullarda sınıfları da tek tek ziyaret etti. Öğrencilerin talep ve isteklerini dinleyen Gül, Esentepe Mahallesine yeni bir ilkokul yapılması planlandığını, inşaat çalışmaları devam eden yeni Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu binasının da 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde açılacağının müjdesini verdi. Öğrencilerden derslerinde başarılı olmalarını isteyen Gül, “Erken yatın, erken kalkın. Zihniniz açık olsun. 2019 yılından itibaren ilimizde tekli eğitime geçmiş olacağız. Sizlere derslerinizde başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER