Minik Yiğidoların Hayali Gerçek Oldu

Minik Yiğidoların Hayali Gerçek Oldu

Sivas’ta TYP Kapsamında Bin 690 Kişi İşe Alınacak

Sivas’ta TYP Kapsamında Bin 690 Kişi İşe Alınacak

Başkan Öztürk, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Öztürk, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Aydın, Kadınların Gün Davetini Geri Çevirmedi

Başkan Aydın, Kadınların Gün Davetini Geri Çevirmedi

Sivas Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı

Sivas Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı

Pasaport, Sürücü Belgesi Alacaklar Dikkat!
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 7 Nisan 2018 - 05:54:42
Pasaport, Sürücü Belgesi Alacaklar Dikkat!

Sivas Valiliği, pasaport, sürücü belgesi ve kimlik alacaklar için duyuruda bulundu.
Valilik sitesinden yapılan duyuruda “29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen Pasaport ve Sürücü Belgesi iş ve işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmiştir. 02.04.2018 tarihinden itibaren “Hususi Damgalı Pasaport” ve Hizmet Damgalı Pasaport” başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerince, “Umuma Mahsus Pasaport” ve “Sürücü Belgesi” başvuruları ise İlçe Nüfus Müdürlüklerince alınmaya başlanacaktır” denildi.
Açıklamada; Bu itibarla;
1- Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemleri 27.03.2018 tarihi itibariyle https://randevu.nvi.gov.tr web adresinde hizmete açılmıştır.
2- Hususi ve hizmet damgalı pasaport başvurularında kullanılması gereken talep formlarına ise https://randevu.nvi.gov.tr./#/nvipasaport-talep-formlari web adresinden erişim sağlanabilecektir.
3- Ayrıca T.C. Kimlik Kartlarının dağıtımına da nüfus müdürlüklerince devam edilmekte olup, https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr web adresinden randevu hizmeti verilmektedir.
Vatandaşlarımızın T.C.Kimlik Kartı, Sürücü Belgesi ve Pasaport talepleri ile ilgili olarak uzun süre beklememeleri ve taleplerinin daha hızlı karşılanması için https://www.nvi.gov.tr internet adresinden ve Alo 199 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Çağrı Merkezinden randevu almaları konusu,
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusu esnasında tahsilatı yapılan değerli kâğıt bedeli 02 Nisan 2018 Pazartesi günü itibariyle Vergi Dairesi Müdürlüklerince ve ekte belirtilen anlaşmalı bankalar aracılığı ile tahsilatı yapılacak olup, değerli kağıt bedelinin Vergi Dairesi Müdürlüklerine ve anlaşmalı bankalara ödendiğine dair belge ile başvuru işlemleri yapılacaktır. Başvuru esnasında hiçbir şekilde değerli kağıt bedeli tahsilatı yapılmayacak olup, Kimlik Kartı ücreti Ziraat Bankası ve Vakıfbank Şubelerine bankolardan ödenebilecektir.

  • Etiketler
  • Yorumla
Anketler

24 Haziran Seçimlerinde kimleri Milletvekili Adayı olarak görmek istersiniz?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz