Haber346

İller Bankası’ndan Kurumlara 1 Milyar 300 Milyon TL Destek

Vali Davut Gül, İller Bankası Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kamu, kurum ve kuruluşlarının; gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Vali Davut Gül, İller Bankası Bölge Müdürü Harun Cesur ile bir araya geldi. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Cesur, Sivas’ta 24,Tokat’ta 37 olmak üzere 61 belediye ile 2 İl Özel […]

İller Bankası’ndan Kurumlara 1 Milyar 300 Milyon TL Destek
07 Nisan 2018 - 5:45 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, İller Bankası Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kamu, kurum ve kuruluşlarının; gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Vali Davut Gül, İller Bankası Bölge Müdürü Harun Cesur ile bir araya geldi.
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Cesur, Sivas’ta 24,Tokat’ta 37 olmak üzere 61 belediye ile 2 İl Özel İdaresine hizmet verdiklerini İller Bankasınca 2002 yılından 2017 yılına kadar Sivas İlinde bulunan 24 Belediye ve Özel İdareye 1 milyar 300 milyon TL finansman desteğinde bulunulduğunu söyledi. Yerel yönetimlerin yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre hayatı için; içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu isale hattı projelerine destek verdiklerini kaydeden Cesur, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.” diye konuştu.
Vali Davut Gül ise büyük yatırımların kredisini karşılayan İller Bankası yetkililerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “İller Bankamızın iki tür kredisi var. Bunlar; SUKAP kapsamında yüzde 50’si hibe olan krediler bir diğeri ise piyasa faizinin altında olan krediler. Bu kapsamda belediyemiz ve özel idareler de iller bankasının birer ortağıdır. Kurumlardan aldığı parayı tekrar başka kurumlara vererek desteğini sürdürmektedir.” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER