Haber346

HGS Çok Eleştirildi Ama Sonuç Memnun Etti

Cumhuriyet Üniversitesi’nde 2017 yılı sonunda hayata geçirilen Hızlı Geçiş Sistemi çok fazla eleştirilere maruz kalsada sonuçları açısından menun etti. Kampüs içerisine girişlerde plaka tanıma sisteminin devreye girmesiyle başlayan ve büyük bir hızla devam eden güvenli yerleşke oluşturma çalışmaları meyvelerini veriyor. Önceki gün kampüs içerisine giriş yapan sahte plakalı bir araç sisteme takıldı. Emniyet Müdürlüğü ile […]

HGS Çok Eleştirildi Ama Sonuç Memnun Etti
07 Nisan 2018 - 14:52 'de eklendi.
Reklam

Cumhuriyet Üniversitesi’nde 2017 yılı sonunda hayata geçirilen Hızlı Geçiş Sistemi çok fazla eleştirilere maruz kalsada sonuçları açısından menun etti.
Kampüs içerisine girişlerde plaka tanıma sisteminin devreye girmesiyle başlayan ve büyük bir hızla devam eden güvenli yerleşke oluşturma çalışmaları meyvelerini veriyor.
Önceki gün kampüs içerisine giriş yapan sahte plakalı bir araç sisteme takıldı.
Emniyet Müdürlüğü ile bağlantıya geçen güvenlik görevlileri, aracın plakasının şüphelendikleri gibi sahte olduğunu öğrendi.
İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde Talha Denizalp DEMİRKAYA’nın kullandığı DNZ XXX plakalı aracın sahte plaka taktığı teyit edilmiş ve Cumhuriyet Savcılığı tarafından da araca el konulmuştur.
Alınan bilgilere göre araca sahte plaka takılması sebebiyle Trafik Tescil Şube Müdürlüğü tarafından da 6.000 TL para cezası kesildiği öğrenildi.
CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, alınan güvenlik önlemlerinden dolayı önceleri eleştirildiklerini, fakat bu son olayla alınan önlemlerin ne kadar önemli ve yerinde olduğunun ortaya çıktığını, öğrencilerimizin ve personelimizin güvenliği için alınan güvenlik tedbirlerinin ne kadar haklı olduklarının, bu önlemlere karşı çıkan bir kesimin de neden karşı çıktıklarının daha iyi anlaşıldığını ifade etti.
Rektör Prof. Dr. Yıldız, öğrenciler ve personelin güvenliğinin her şeyden daha önemli olduğunu, bu yüzden güvenli yerleşke konusunda çalışmaların daha da artarak devam edeceğini belirtti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER