Haber346

Cumhuriyet Üniversitesi’ne Tarihi Kapılar Yapılacak

55 Bin Öğrencisi Bulunan Cumhuriyet Üniversitesi’nde Kampüs Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor. Üniversite içerisinde bulunan ana giriş kapıları kaldırılacak ve yerine Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemini yansıtan kapılar yapılacak. Sivas’ın bacasız sanayisi konumunda olan cumhuriyet üniversitesi kampüsünde yenileme çalışmaları sürüyor. Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın göreve başlamasının ardından kampüse ağırlık verilirken Cumhuriyet Üniversitesi’nde yeni yapılacak iki […]

Cumhuriyet Üniversitesi’ne Tarihi Kapılar Yapılacak
07 Nisan 2018 - 14:24 'de eklendi.
Reklam

55 Bin Öğrencisi Bulunan Cumhuriyet Üniversitesi’nde Kampüs Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor. Üniversite içerisinde bulunan ana giriş kapıları kaldırılacak ve yerine Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemini yansıtan kapılar yapılacak.
Sivas’ın bacasız sanayisi konumunda olan cumhuriyet üniversitesi kampüsünde yenileme çalışmaları sürüyor.
Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın göreve başlamasının ardından kampüse ağırlık verilirken Cumhuriyet Üniversitesi’nde yeni yapılacak iki kapı ve yenilenecek ana giriş kapısı, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet motifleri taşıyacak.
2 giriş kapısı ve eski ana giriş kapısının yerine yapılacak olan ve Cumhuriyet Üniversitesinin simgesi haline gelecek olan üç kapıya Cumhuriyet Üniversitesi Senatosu’nun alacağı kararla, özel isimler verilecek. Kapılardan birine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verilmesi öngürülüyor.

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER