Haber346

Bahadır: “Yargıya Duyulan Güven Her Geçen Gün Azalmakta”

SİVAS Barosu Başkanı Hakan Bahadır “Yargıya duyulan güven her geçen gün azalmaktadır. Yargının kurucu unsuru, savunma mesleğinin örgütsel yapılanması olan barolar, sivil toplum örgütü olarak görülmektedir. Avukatlık mesleği her geçen gün kan kaybetmektedir.” dedi. 5 Nisan Avukatlar Günü nedeni ile Sivas’ta tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtında düzenlenen törene Baro Başkanı Hakan Bahadır, Baro […]

Bahadır: “Yargıya Duyulan Güven Her Geçen Gün Azalmakta”
05 Nisan 2018 - 17:31 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Barosu Başkanı Hakan Bahadır “Yargıya duyulan güven her geçen gün azalmaktadır. Yargının kurucu unsuru, savunma mesleğinin örgütsel yapılanması olan barolar, sivil toplum örgütü olarak görülmektedir. Avukatlık mesleği her geçen gün kan kaybetmektedir.” dedi.
5 Nisan Avukatlar Günü nedeni ile Sivas’ta tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtında düzenlenen törene Baro Başkanı Hakan Bahadır, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri ile avukatlar katıldı. Sivas Barosunun çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Sivas Barosu Başkanı Hakan Bahadır, meslektaşlarının gününü kutladı. Avukatlık mesleğinin her geçen gün kan kaybettiğini belirten Bahadır, “Yargıya duyulan güven her geçen gün azalmaktadır. Yargının kurucu unsuru, savunma mesleğinin örgütsel yapılanması olan barolar, sivil toplum örgütü olarak görülmektedir. Avukatlık mesleği her geçen gün kan kaybetmektedir. Hukuk devletinin olmazsa olması bağımsız yargı, bağımsız yargının olmazsa olmazı da bağımsız savunmadır. Savunmayı çökertip yargıyı ayakta tutmak olanaklı değildir. Güçlü yargı ancak güçlü ve bağımsız savunma ile sağlanır. Avukatlar hak arama özgürlüğünün, savunma hakkının ve hukuk devletinin en temel güvencesidir. Her yıl 5 Nisan’da mesleğimizin sorunlarını ve çözüm önerilerimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. Sorunlarımız çözülmediği gibi her yıl yenileri eklenmekte, çözüm önerimiz nazarı dikkate alınmamaktadır. Savunma mesleğinin her vesile ile tekrarladığımız sorunlarının nihai çözümü, savunma mesleğine güçlü hak ve yetkilerin verildiği yeni bir avukatlık kanunudur. Her yıl olduğu gibi bu yıl da daha güçlü bir şekilde yeni bir avukatlık kanunu yapılması istemimizi tekrarlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER