Haber346

Gönüllü Öğretmenlerden Tiyatro Gösterisi

SİVAS’ta Gönüllü Rehber Öğretmenler Tiyatro Topluluğu, “Aile ve İletişim, Öğretmen ve Sınıf Yönetimi, Öğrenciler ve Ergenlik” konularını kapsayan tiyatro oyununu rehber öğretmenler için sahneledi. Rehberlik Araştırma Merkezi bünyesinde oluşturulan Gönüllü Rehber Öğretmenler Tiyatro Topluluğu, rehber öğretmenlerle buluştu. Anadolu Yeni Çizgi (AYÇ) konferans salonunda gerçekleştirilen oyunu Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Aile […]

Gönüllü Öğretmenlerden Tiyatro Gösterisi
04 Nisan 2018 - 12:38 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta Gönüllü Rehber Öğretmenler Tiyatro Topluluğu, “Aile ve İletişim, Öğretmen ve Sınıf Yönetimi, Öğrenciler ve Ergenlik” konularını kapsayan tiyatro oyununu rehber öğretmenler için sahneledi.
Rehberlik Araştırma Merkezi bünyesinde oluşturulan Gönüllü Rehber Öğretmenler Tiyatro Topluluğu, rehber öğretmenlerle buluştu. Anadolu Yeni Çizgi (AYÇ) konferans salonunda gerçekleştirilen oyunu Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, Şube Müdürü Anakız Yörük, AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çakmak da izledi. Gönüllü Rehber Öğretmenler Tiyatro Topluluğu, aile içi iletişim üzerine kurgulanan tiyatro oyunu ile öğretmen ve sınıf Yönetimi, öğrenciler ve ergenlik konularında önemli mesajlar verdi. Bir ailenin yaşantısından kesitlerin sunulduğu tiyatro oyununda, aile bireylerinin birbirleriyle olan negatif iletişimi ve bu iletişimsizliğin ortaya çıkardığı olumsuzluklar üzerinde duruldu. Oyunun sonunda, oyunda rol alan karakterlerin davranış analizleri yapılırken, bu davranışların temelinde yatan nedenler sorgulandı. Oyunu izleyen rehber öğretmenlerin, karakterlerin davranışlarına yönelik görüşlerinin de alındığı programda interaktif bir sunum da gerçekleştirildi. Oyun ve oyun sonrası değerlendirme bölümünde; empati, iletişim, saygı, sevgi, hoşgörü gibi değerler üzerinde önemli mesajlar verildi. Programın sonunda Gönüllü Rehber Öğretmenler Tiyatro topluluğunu tebrik eden, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, “Bence hepimiz burada gündeme gelen iletişim problemlerini farklı boyutlarda yaşıyoruz. Sizler rehber öğretmenler olarak geleceğimizi şekillendiriyorsunuz. Belki aileler olayın çok farkında değiller ya da anne-baba duygusu birçok şeyin önüne de geçebiliyor. Bizim sizlerden isteğimiz çocuklarımızın yetişmesinde çok özverili davranmanız ve aile eksik kalıyor ise bunu okulda sizlerin tamamlamanız. Çünkü geleceğimiz çocuklarımızın üzerinde şekillenecek” dedi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise, “Öğretmenlerimiz harika bir çalışma ortaya koyuyorlar. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Rehber öğretmenlerimiz olarak sizin de bu konuyla ilgili önerilerinizi bekliyoruz. Sizlerin de öneriyle birlikte bu çalışma olgunlaştığında bu oyunu okullarımızda da oynayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER