Haber346

Üstün Vasıflı Sığırlar Ulaş’ta Doğmaya Başladı

Vali Davut Gül, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Ulaş Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu. Sığırlara embriyo transferinin gerçekleştiği kısımlar ile ilgili bilgi alan Vali Gül, 2017 yılında başlayan embriyo transferi ile üstün vasıflı sığır üretim projesinde ilk buzağıların Karacabey ve Ulaş işletmelerinde doğmaya başladığını vurguladı. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu hayvan varlığının yurt içinden teminine katkı sağlamak […]

Üstün Vasıflı Sığırlar Ulaş’ta Doğmaya Başladı
30 Mart 2018 - 9:35 'de eklendi.
Reklam

Vali Davut Gül, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Ulaş Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.
Sığırlara embriyo transferinin gerçekleştiği kısımlar ile ilgili bilgi alan Vali Gül, 2017 yılında başlayan embriyo transferi ile üstün vasıflı sığır üretim projesinde ilk buzağıların Karacabey ve Ulaş işletmelerinde doğmaya başladığını vurguladı.
Ülkemizin ihtiyaç duyduğu hayvan varlığının yurt içinden teminine katkı sağlamak amacıyla uygulamalı olarak ilk defa TİGEM tarafından embriyo transferi ile üstün vasıflı damızlık sığır üretim projesinin gerçekleştirildiğini vurgulayan Gül, 26 Mart 2018 tarihine kadar Ulaş TİGEM’de 26 baş emriyo transferi yapılarak simental buzağının doğduğunu ifade etti.
İlimizde hayvancılığın gelişmesi adına önemli bir çalışmanın hayata geçtiğini belirten Gül, bu uygulamanın Ulaş Tarım İşletmesi’nde 2018 Ağustos ayı sonuna kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.
Gezi ve incelemenin ardından yeni doğan buzağıları seven Gül, hayvan sağlığının önemine de vurgu yaparak, bu konuda hassas olunmasını da istedi.

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER