Haber346

Üreticiler Buzağı Ölümleri Konusunda Bilgilendirildi

Sivas’ta hayvan üreticileri buzağı ölümlerinin önlenmesi konusunda bilgilendirildi. Karayün köyünde gerçekleştirilen toplantı buzağı ölümlerini engellemek için alınması gereken tedbirler anlatıldı. Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, merkez Karayün köyünde üreticilere yönelik “Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, toplantıda yaptığı konuşmada, bakanlık tarafından […]

Üreticiler Buzağı Ölümleri Konusunda Bilgilendirildi
30 Mart 2018 - 9:32 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta hayvan üreticileri buzağı ölümlerinin önlenmesi konusunda bilgilendirildi. Karayün köyünde gerçekleştirilen toplantı buzağı ölümlerini engellemek için alınması gereken tedbirler anlatıldı.
Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, merkez Karayün köyünde üreticilere yönelik “Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, toplantıda yaptığı konuşmada, bakanlık tarafından 2018 yılının “Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Buzağı Kayıplarının Önlenmesi Yılı” olarak ilan edildiğini belirti.
Yıldız, “Islah yapılması gereken meralarınız var ise müracaat etmeniz halinde teknik ekibimizin ön incelemesinin ardından uygun görülmesi halinde meralarınızı ıslah etmek için gerekli çalışmalar yapılacaktır.” diye konuştu.
Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Yüksel Kaya ise gebe hayvana doğuma iki ay kala, buzağıya doğar doğmaz septi serum aşısı yaptırılması gerektiğini vurguladı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER